Marshall Osmanlı Renkleri

'Dekorasyon' forumunda DeMSaL tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Marshall Osmanlı Renkleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Marshall Osmanlı Renkleri - Marshall Osmanlı Koleksiyonu - Marshall Osmanlı Kataloğu - Marshall Osmanlı Renk Kataloğu - Marshall Osmanlı Asırlık Tatları - Marshall Osmanlı - Marshall 2010 - Marshall Renk Kartelası - Marshall Osmanlı Renkleri 2010 - Marshall Osmanlı 2010  Marshall Osmanlı Renkleri Koleksiyonu, Asırlık Tatları ve Desenleri Çağdaş Mekânlara Taşıyor

  [​IMG]

  Yarım asırdır, rengin dekorasyonda kullanımına öncülük eden ve sunduğu koleksiyonlar ile insanların hayatına renk katan Marshall Boya, asırlardır canlılığını koruyan renklere, çağdaş mekânlarda yeniden hayat vermek üzere Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün ile işbirliği yaptı. Bu işbirliğinden doğan Marshall Osmanlı Renkleri Koleksiyonu, kültürümüzdeki çokrenkliliğin en tatlı tarafından başlayarak, geçmişimizdeki renkleri bugüne taşıyor ve yaşam alanlarına çağdaş bir Osmanlı esintisi getiriyor.

  “Bir dokunuşla bambaşka” sloganıyla gerek geliştirdiği yenilikçi teknoloji ve ürünler gerekse hayata renk ve estetik katma misyonu ile “ilk”lerin öncüsü olan Marshall Boya, şimdi de asırlardır canlılığını koruyan renklere, çağdaş mekânlarda yeniden hayat vermek üzere Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün ile bir işbirliği yaptı ve yepyeni bir koleksiyon yarattı. 'Marshall Osmanlı Renkleri Koleksiyonu' adı ile tüketicilerle buluşacak olan bu yeni serinin tanıtım toplantısı, 14 Nisan Çarşamba günü, Gülgün’ün, Osmanlı ruhunu günümüz yorumu ile yaşatan, eski bir av köşkünden muhteşem bir mekâna dönüşen Çengelköy’deki evinin özel atmosferinde gerçekleştirildi.

  Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Feridun Uzunyol, yeni ürünler ve teknolojiler geliştirme konusuna büyük önem veren Marshall’ın, Serdar Gülgün işbirliği ile Osmanlı renklerini yeniden canlandırmaktan mutluluk duyduğunu belirterek: “Marshall olarak, her zaman yenilikçi yaklaşımlarımız ile gerek ülkemiz ekonomisine ve sektörümüze gerekse insanların hayatına hep daha iyisini sunmayı hedefliyoruz. Marshall Osmanlı Renkleri Koleksiyonu da bu temel yaklaşımımızın en son eseri aslında. Tarihin, asırların gizemini taşıyan ve sadece ülkemizde değil, modern dünyamızda hala canlılığını koruyan Osmanlı kültürünün, o zengin ve değerli mirasın en tatlı renklerini bu koleksiyona sığdırmaya çalıştık. Umarız, tüketicilerimiz de bu koleksiyondan en az bizler kadar keyif alır” dedi.

  [​IMG]

  “Nasıl renksiz bir hayat düşünülebilir?”

  Marshall Osmanlı Renkleri Koleksiyonu fikrinin çıkış noktasının çok insani bir soru ile başladığını vurgulayan Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün ise konuşmasında şunları dile getirdi:

  “Renksiz insan, renksiz tabiat, renksiz tarih, renksiz mekân... Renksiz bir hayat olabilir mi? Yoksa unuttuk mu renkleri? Oysa, bugün olduğu gibi dün de hatta asırlardır renk neşe olmuş, zenginlik ve asalet ifadesi olmuş. Renge ulaşmak mutluluk olmuş, başarı olmuş ve gücün kanıtı olmuş. Ve ilham almak için şöyle bir geçmişimize bakmak kafi. Biz de, geliştirdiği teknolojiler ve yenilikçi ürünler ile sektörde lider olan, sektörün önünü açan Marshall ile birlikte tam da bu bahsettiğim yerden ilham alarak, yarattık bu koleksiyonu.”

  “Lokum, akide, şerbet ve kahve” tadında bir koleksiyon

  Marshall Osmanlı Renkleri Koleksiyonu, “Lokum, Akide, Şerbet ve Kahve” olmak üzere renk ya da tat olarak ifade edilebilecek 4 ana temadan oluşuyor. Serdar Gülgün, bu temaları belirlerken, 4 rengin de hem asırlara meydan okuyup bugüne gelmiş lezzetler hem de Osmanlı deyince dünyada ilk akla gelen ve Osmanlı ile tüm dünyaya yayılmış tatlar olmasından yola çıkmış. Ayrıca koleksiyonda, hikâyeleri ile göz kamaştıran; Çintemani, Kündekari, Balık Pulu, Zencirek, Nar, Lale ve Karanfil olmak üzere 7 önemli Osmanlı motifi de bulunuyor. Bunlar da boyanabilir duvar desenleri olarak, Marshall Osmanlı Renkleri Koleksiyonu’nun ayrılmaz birer parçasını oluşturuyor.

  Tarifi hala bir sır gibi saklanan, ünü dünyayı aşan Türk Lokumu
  [​IMG]


  Padişaha bağlılığın simgesi, bir saray şekerlemesi: Akide
  [​IMG]


  İngiliz, İtalyan ve Fransızlar’ı imrendirecek şerbet tadında lezzetli mekânlar
  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Marshall Osmanlı Renkleri Forum Tarih
Frank Marshall Davis Kimdir, Frank Marshall Davis Hayatı Biyografi & Otobiyografi 28 Nisan 2012
Andy Marshall Kimdir - Andy Marshall Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 12 Aralık 2011
Marshall Renk Modelleri - Marshall Renk Kataloğu Dekorasyon 20 Eylül 2011
Thurgood Marshall Kimdir - Thurgood Marshall Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 25 Aralık 2010
Marshall Boya Renk Hareketi Kampanyası Dekorasyon 4 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş