Marmara Bölgesinde Hayvancılık Faaliyetleri

'Marmara Bölgesi' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Marmara Bölgesinde Hayvancılık Faaliyetleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  marmara bölgesinde hayvancılık
  marmara bölgesi hayvancılık faaliyetleri nasıldır

  Bölgede hayvancılık büyük ölçüde besicilik ve ahır hayvancılığı şeklindedir. Küçükbaş hayvancılık da görülür.

  Ahır hayvancılığının gelişmesinde, tüketici nüfusun fazlalığı ve pazarlama sorununun çözülmüş olması gösterilebilir. Bununla beraber bölgede yer şekillerinin ve iklim şartlarının elverişliliği de etkilidir. Bölgede makineli tarımın yaygın olması mera ve otlakların daralmasına yol açmıştır.

  Bölgede ahır hayvancılığının yanında mera hayvancılığı da yaygındır. Yıldız Dağları çevresi ile Tekirdağ, Balıkesir ve Çanakkale dolayında mera hayvancılığı yaygındır.

  İstanbul ve çevresinde Bursa , Gemlik, Bilecik çevresinde ipekböcekçiliği yapılmaktadır. Ayrıca özellikle boğazlarda balıkçılık yoğun olarak yapılmaktadır. Balıklar mevsime göre sıcak denizlerden soğuk denizlere, soğuk denizlerden sıcak denizlere göçerler. Bu göçlerin yapıldığı boğazlar balıkçılığa elverişli alanları oluşturur.

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Ocak 2016

 2. doğru cevap olduğuna emin misiniz yanlış çoıkarsa bn yapacağımı bilirim size
   

 3. Biliyoruz hepimiz bu yanlis insan bi ne hayvanciligi yapildigini soyler . Sen yazmissin 3-4paragraf bir sey bide yanis sekilde internete koyuyosun hem ben baska yere bakacagim bir daha senin sitenden yazmiyacagim
   

Bu Sayfayı Paylaş