Marmara Üniversitesi'nde satırlı kavga Çıktı

'Eğitim Haberleri' forumunda UquR tarafından 25 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Marmara Üniversitesi'nde satırlı kavga Çıktı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Marmara Üniversitesi'nde satırlı kavga Çıktı

  Marmara Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada bazıları satırla yaralanan 6 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Olaya ilişkin bir öğrenci gözaltına alındı.
  Alınan bilgiye göre, Türkiye Komünist Partisi üyesi oldukları belirtilen bir grup öğrenci, üniversitenin Göztepe Yerleşkesi Spor Salonu önünde toplanarak, geçen günlerde üniversitede bir arkadaşlarının dövüldüğü iddiasıyla basın açıklaması yapmak istedi.
  Bu sırada başka bir grup öğrenci de sloganlar atarak, diğer öğrenci grubunun yakınında toplandı. Daha sonra 2 öğrenci grubu arasında kavga çıktı.
  Kavgada, bazıları satırla yaralanan 6 öğrenci Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
  Olaya ilişkin, üzerinde satır bulunduğu belirtilen bir öğrencinin gözaltına alındığı öğrenildi.
  HASTANEYE KALDIRILAN 6 ÖĞRENCİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
  Marmara Üniversitesi'nde karşıt görüşlü 2 öğrenci grubunun kavgasında yaralanan 6 öğrencinin hastanedeki tedavileri sürüyor.
  Üniversitenin Göztepe Yerleşkesi içerisinde meydana kavgada yaralanarak Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Fırat Kurt, Fırat Özdemir, Gökhan Erbil, Eren Akbal, Tanju Yanıcı ve Ahmet Mandacı'nın tedavileri devam ediyor. Bu öğrencilerden 4'ünün başlarında satır yaraları olduğu belirtildi.
  Olayın ardından üzerinde satır bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak polis merkezine ***ürülen öğrenciyle ilgili işlemlerin sürdüğü kaydedildi.
  Bu arada, olay sonrası üniversite içerisinde toplanan kalabalık bir öğrenci grubu, basın açıklaması yapmak istedikleri sırada kendilerine sağ görüşlü öğrencilerin satırla saldırdığını öne sürerek, bir süre oturma eylemi yaptı.
  Yerleşkenin ana kapısına doğru yürüyerek Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'ne çıkmak isteyen grubun önü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler tarafından kesildi. Caddeye çıkmakta direnen öğrencilere, güvenlik kuvvetlerince izin verilmedi.
  Burada çeşitli sloganlar atarak basın açıklaması yapan öğrenciler, daha sonra küçük gruplar halinde okuldan çıkarak dağıldı.
  Öte yandan, kavganın, geçen hafta okuldan çıkan bir Türkiye Komünist Partisi üyesi öğrencinin otobüs durağında darp edilmesi üzerine bu grubun açıklama yapmak istediği sırada diğer grubun da gelmesiyle çıktığı öğrenildi.
   

 2. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  sen gördünmü :)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Marmara Üniversitesi'nde satırlı Forum Tarih
Marmara Bölgesinin hayvancılık faaliyetleri madde madde kısaca Marmara Bölgesi 21 Ocak 2017
Marmara bölgesinde bulunan tarihi hamamlar nelerdir? Marmara Bölgesi 15 Ocak 2016
Marmara Bölgesinin ağaç türleri kısaca Marmara Bölgesi 25 Nisan 2015
Marmara bölgesinin iklim özellikleri Marmara Bölgesi 17 Şubat 2014
Marmara Bölgesi Özellikleri Madde Madde Marmara Bölgesi 14 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş