Marliyn Manson Kimdir ,Şarkıları ALbumleri Resimleri Metal Müzik Paylasım Download

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda UquR tarafından 23 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Marliyn Manson Kimdir ,Şarkıları ALbumleri Resimleri Metal Müzik Paylasım Download konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Marliyn Manson

  Marilyn Manson Resimleri Fotoğrafları pictures photo image


  Marilyn Manson (asıl adı Brian Hugh Warner, d. 5 Ocak 1969, Canton, Ohio) ABD'li müzisyen, Marilyn Manson isimli grubun lideri ve vokalistidir. İsmini Marilyn Monroe ve Charles Manson'dan almıştır.

  [​IMG]

  [​IMG]
  Marilyn Manson'ın kuruluşu
  Grup öncesi, Satan on Fire adlı bir grupta bas gitar çalar ve Mrs. Scabtree'de ise davul çalar. Bu gruplar da daha sonra grup elemanı olacak Twiggy Ramirez ile çalışmaktadır. 1989'da Marilyn Manson & Satan of Fire kurulur. Çıkardıkları başarılı demolar ile internet ve gazetecilik zamanındaki sağlam bağlantılarıyla hemencecik ün salan, sonrasında şarkı sözleri ile kitleleri kendi saflarına çeken Manson and the Spooky Kids, zaman içerisinde müzisyen değişiklikleri yapar. Sahada sürekli değişen insanlar bir anda grubun imajına dahil olup bir nevi mutasyon geçirirler. Tamamıyla sahne şovundan ibaret olduğu düşünülen Manson ailesi üyeleri yaşam tarzlarıyla da hep gündeme düşmesi bu zamana denk gelir. 1992'de grubun adı Marilyn Manson olarak kısaltılır.

  Filmleri [değiştir]

  Manson ilk olarak David Lynch'in Kayıp Otoban filminde rol alır. Gözüktüğü diğer önemli filmler Asia Argento'nun The Heart Is Deceitful Above All Things ve Lucy Liu'nun başrolünde oynadığı Rise'dır. Manson, Michael Moore'un silahlanma karşıtı belgeseli Bowling For Columbine'da da görüşlerini açıklamıştır çünkü Columbine katliamının sorumlularından biri olarak Marilyn Manson gösterilmektedir. Manson Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll adlı bir film çekip, başrol oynama planlarını açıklamıştır.

  Kitap [değiştir]

  Üzerinde uzun süre çalıştığı otobiyografisi olan The Long Hard Road Out of Hell -ki hayat hikayesinin yanında kendi dizaynları da kitabın içerisinde yer almakta- basında yayılan dedikoduların aksine dinleyenleri kadar nefret edenlerden de çok ilgi gördü. Neil Strauss'un yardımlarıyla yazılan kitap 1998'de yayınlanmıştı.

  Sanat [değiştir]

  Marilyn Manson 1999'da resim çizmeye de başlamıştı. Şarkı söylemekten çok resim yapmayı sevmiştir. The Golden Age Of Grotesque adındaki (grubun aynı isimde albümü de vardır) resim sergisini 2002'de açmıştır. Lest We Forget albümünün kapağındaki resim de Marilyn Manson tarafından çizilmiştir.

  Aşk hayatı [değiştir]

  Marilyn Manson'ın en önemli ilişkisi Rose McGowan ile olandı. Manson aktris için Mechanical Animals'taki bir çok şarkıyı yazmış ve Posthuman şarkısında onun sesini de kullanmıştır. 2001'de ayrıldılar. Aynı sene Manson model Dita Von Teese ile sevgili oldu ve çift 2004'te evlendi. Para-noir şarkısını da söyleyen Von Teese, 2007'de Manson'dan boşanma davası açtı ve çift aynı sene ayrıldı. Marilyn Manson şu an kendisinden 21 yaş küçük Evan Rachel Wood ile aşk yaşamaktadırlar. Heart Shaped Glasses klibinde beraber oynayan çift, sevişme sahneleriyle dikkat çekmişlerdir. Eat Me, Drink Me albümündeki şarkılar da Evan ve eski eşi Von Teese için yazılmışlardır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Mart 2011

 2. UquR

  UquR Üye

  Marilyn Manson
  Marilyn Manson Biyografisi:
  Marilyn Manson, gerçek adıyla Brian Warner, 1969' da Canton Ohio'da epey dindar bir ortamda dünyaya geldi. Ufak tefek zayıf Brian hemen her gün mahallede ki çocuklardan dayak yiyordu. 8 yaşındayken komşunsuun tacizine uğramıştı, ailesi de ona yardim amacıyla onu pahalı bir katolik okuluna gönderdiler. Bu sayede Brian daha da nefret edilen bir çocuk haline geldi. Her gün katolik dini üzerine dersler görüyor, çıkışlarda da dövülüyordu ve evde sapık bir büyükbabası vardi. Brian içinde biriken tüm öfke ve tepkiyle müziğe yöneldi.

  "Eğer o zaman müziği keşfetmeseydim şimdiki dururumum çok daha farklı olurdu ve büyük ihtimalle çok daha karanlık. Jeffrey Damher ve Richard Ramirez gibi seri katillerin yaşamlarını okudum ve onları anlayabiliyorum. Onların nereden geldiklerini ve ne yaşadıklarını anlıyorum ve aramızdaki fark benim bir dereceye kadar kendimi ifade edecek bir çıkış yolu bulmuş olmamadan başka birşey değil. Onlar bunu yapamadılar. Belki de yaptığımız tek şey bir yardim ve ilgi çağrısıdır yalnızca, tek fark ise bu çağrının aldığı biçim." demiş Manson.

  Marilyn Manson and the Spooky Kids

  1989’da Marilyn Manson adını çağın iki büyük ikonundan aldı; (Marilyn Monroe ve ünlü yönetmen Roman Polanski’nin karısı Sharon Tate’i katleden Manson ailesinin lideri, seri katil Charles Manson).Daisy Berkowitz ile karşılaşan Marilyn Manson, 1990’da iki kişi daha bularak “Marilyn Manson and the Spooky Kids”i kurdular. Artık herkesin bildiği gibi grubun hepsinin isimleri ünlü bir kadın ismi ve bir seri katil soyadından oluşuyordu. Keyboard’çu Madonna Wayne Gacy, basçı; Gidget Gein de isimlerini bu şekilde oluşturmuşlardı.

  “Bir sürü talk show seyrederim ve kadın Hollywood yıldızlarıyla seri katilleri aynı potada eritmeleri, her şeyi sansasyonel haber düzeyine indirgemeleri beni çok şaşırtır” diyor Manson.

  Farklı müzikleri ve abartılı sahne şovlarıyla Marilyn Manson and the Spooky Kids Florida’nın death metal ortamının underground sahnesinde gittikçe ünlendiler.

  Bir süre sonra baterist yokluğu nedeniyle kullanılan drum machine yerine Sara Lee Lucas gruba alındı.

  1990’daki en önemli olay NIN’in lideri Trent Reznor’la tanışılmasıydı.1991’de ilk demo kasetleri “After School Special”u aynı; sene içinde kasetleri “Lunchbox”ı çıkardılar. Bunlardan önce de prodüktörlüğünü kendilerinin yaptıkları birçok promosyon kasetleri bulunuyordu.1992’de Slammie ödüllerinin yılın en iyi grubu, en iyi sert alternative grup kategorilerine aday gösterildiler. İsimlerini kısaltıp Marilyn Manson yaptılar.

  Potrait of an American Family

  Son demoları “Refrigerator”dan sonra Mayıs 93’de Trent Reznorın yeni kurduğu plak şirketi Nothing (Interscope) ile anlaştılar. O seneki Slammie ödüllerine beş dalda aday oldular, Yılın En iyi Grubu ve “Dope Hat” ile Yılın Şarkısı ödüllerini aldılar .(Bu arada Dope Hat’in video klibinde Anton LaVey’de yer alıyordu.) 1994-96 yılları;nda da En iyi Grup, En iyi Video, En iyi Albümödüllerini aldılar.

  Temmuz 1994’de onüç parçalık albümleri “Potrait of an American Family”i çıkardılar.Albüm kapağı Marilyn Manson’ın bir saatlik çalışmasının ürünü, içerik ise tam bir saldırıydı.

  93’de basçı Gidget Gein’in yerini Twiggy Ramirez aldı. Ramirez (Jeordie White) Florida’lı metal grubu Amboog-A-Lard’da çalmış 922de Slammie’de En iyi Ritim Gitarist ödülüne layık görülmüştü.

  Bu albümden iki single “Get Your Gunn” ve “Lunchbox”çıktı.(Şarkının esin kaynağı Amerika'da öğrenciler tarafından silah olarak kullanılması yüzünden yasaklanan metal beslenme çantalarıydı, şarkının videosunda ise arkadaşlarından dayak yiyen küçük bir çocuk saçlarını iki yandan kazıyıp beslenme kutusuyla saldırı için hazırlıklar yapıyordu)

  1994'ün Ağustos ayında Marilyn Manson , Nine Inch Nails ile bir turneye çıktı. Bu konserler sırası;nda yapılan çılgınlıklar Marilyn Manson’ın ününü arttırmaya yetecek de artacak cinstendi. Salt Lake City’de Manson’ın çalmasına izin verilmeyen NIN konserinde Papaz Manson adında sahneye çıkan gizemli şahsın bir Mormon incilini paramparça etmesi bunlardan ilkiydi. Yine 1994’de Dallas’da Marilyn Manson Sara Lee Lucas’ın bateri setini yaktı, bu olaydan sonra Lucas’ı gören olmamıştı.Twiggy’e göre bu aşırı bir tepkiydi. Tepkinin sebebi ise o sırada hala bateri çalmakta olması belki de. (Bu olayın internette görüntüleri de var.)

  Sara Lee Lucas’ın yerini Ginger Fish aldı. Danzing turnesine yeni bateristleriyle katıldılar, turnede Korn da vardı. 22 Haziran 1995’de Manson ikinci kundakçılık olayını; gerçekleştirdi, bu seferde John Stewart Show’da sahneyi yaktı; ve tabii ki anında binadan kovuldular.

  Smells Like Children

  Aylarca süren turneden sonra ekip ” Smellls Like Children” EP’si üzerinde çalışmaya başladı. “Smells Like Children” Marilyn Manson’ın favori şarkıları;nın ve sample edilmiş tuhaf seslerin bir birleşimiydi. Albüm gerçekten kan donduran bebek ağlamalarının sample edilmiş haliyle başlıyordu. Albümde üç tane cover vardı. Mtv ödüllerinde Metallica ile karşı karşıya gelmelerine sebep olan “Sweet Dreams (Are Made Of This)” bunlardan biriydi. “I Put A Spell on You” ise daha önce Screamin Jay Hawkins yorumuyla “Natural Born Killers”ın Marilyn Manson yorumuyla ise “Lost Highway” in soundtarck albümlerinde yer almıştı;. Yine diğer cover “Rock’n Roll Nigger” Patti Smith’in kendi yorumuyla “Natural Born Killers”a soundtrack parçası olmuştu. “Natural Born Killers”ın soundtrack’inin yapımcısı ise Trent Reznor’dı. (Bu bağlantılar hep dikkatimi çekmiştir.) Özellikle “Sweet Dreams” Marilyn Manson’ın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan en önemli parçaları sayılır. Birçok hayranı onları bu parça sayesinde tanıdı.

  Antichrist Superstar

  Eylül 95’deki altı aylık turneden sonra yeni albümleri “Antichrist Superstar” ın kayıtlarına başladılar. Albümü yapmak onlar için gerçekten güç olmuştu. Albüm kaosa tehlikeli bir şekilde yaklaşıyordu. Oluşumu sırasında grup elemanlarının yaşad&ıkları albüme yansımıştı.. New Orleans’da eski bir cenaze evinde yapılan kayı;tlar sırasında grup elemanları stüdyodan hiç ayrılmadılar, uykusuz kaldılar, uyuşturucu kullandılar ve uyuyacakları zaman aletlerin arasında çadır kurdular. Tüm bunların sonunda albümün tamamlanmasına az kala Daisy Berkowitz gruptan ayrıldı, yerine Zim Zum alındı.

  8 Ekim 1995’da piyasaya sürülen albüm ilk haftada 132.000 sattı. Albümde sosyal eleştiri oldukça yoğundu. Küfürrler az ama saldırı çk daha fazlaydı.

  Marilyn Manson: “Bu albüm kendileri için yarattıkları günahlardan dolayı Tanrının Amerika’ya gönderdiği ceza olacak, ve umarım ben Hristiyanlığı sona erdirmiş adam olarak anılacağım.”

  Marilyn Manson “Antichrist Superstar” ı Beatles’in “White Albüm”üne benzetiyor: “Oradakilerde hiç konserda çalınmamış, stüdyoda bestelenmiş şarkılardı. Bu albümde öncelikli şey tavrımızı ortaya koymaktı”

  Mechanical Animals

  “Mechanical Animals”da “Antichrist Superstar”ın içerdiği ruh haline göre white bir albümdü. Bu albümde Marilyn Manson kafayı uyuşturuculara takmıştı;. Ayrıca 10 yıldır simya ve tarot dersleri alan Manson bu yönünü albüme yansıttı.” Mechanical Animals”daki harfleri karıştırdığınızda karşınıza “Marilyn Manson is An Alchemical Man” cümlesi çıkıyordu. Manson’ın yeni imajı ise “Omega”ydı.

  Albün kapağının Amerika’daki bazı müzik marketlerde sansürlenmesi bu albüme gelen en komik tepkiydi. Aslında bu albüm çok fazla saldı;rı; da içermiyordu, hatta daha çok Marilyn Manson’ın kendisiyle ilgiliydi.Özellikle uyuşturucu sorunu ençok işlenen konuydu ki buna da en iyi örnek “Coma White” diyebiliriz.

  Albümün hazırlanma açamasında grup elemanları çok göz önündeydi. Devamlı dergilere kapak olmuşlar ve albüm hakkında hiç bir giz bırakmamacasına konuşmuşlardı. Marilyn Manson “Mechanical Animals”ı David Bowie’nin “Ziggy Stardust”ına benzetiyordu ve yine ona göre grup olarak da “Tin Machine” gibiydiler.

  “Rock is Dead”in “Matrix” in soundtrack parçası olması ve “Coma White” ın klibinde Manson’ın eski sevgilisi (nam-ı diğer Jawbreaker) Rose Mcgowan’ın oynaması albüme popülerlik katan unsurlardı ve bunun bazı hayranların pek hoşuna gitmediği de söylenebilir.

  HolyWood

  Manson’ı;n şu an piyasada ki son albümü Holy Wood. Aslında” Mechanical Animals” ile “Holy Wood” arasında bir de konser kayıtlarından oluşan albümleri “The Last Tour On Earth” var, bu albümde daha önce Manson albümlerinde yayınlanmamış olan sadece 2 parça var; “Astonshing Panorana of the Endtimes” ve “Get My Rocks Off”.

  Son haberlere göre Marilyn Manson’ın son albümü olan “Holy Wood”un albüm kapağı nedeniyle satışı durdurulmuş. Ama zaten Marilyn Manson’da bunu önceden düşünüp çoktan alternatif albüm kapakları yapmışlar. Ayrıca yine “Disposable Teens”in klibinde Marilyn Manson’ın papa kılığına girmesi tepki alan diğer bir olay.

  Albüm 19 parçadan oluşuyor ve dört bölüme ayrılmış: “In The Shadow”, “The Androgyne”, “Of Read Earth”, “The Fallen”.

  Albümden çıkan diğer bir klip ise "Fight Song" için çekilen oldu. Mtv'de şu ana kadar en çok çıkan Marilyn Manson videolarından biri olduğu söylenebilir.

  Son günlerde ise "Tainted Love" cover'ı için çekilen videolarına gündüz saatleri dahil sık sık rastlanabiliyor. Hatta pop listlere girmiş durumda bu parça ve Number One'da dahi görebiliyoruz.

  Marilyn Manson 30 yaşına kadar öleceğini tahmin ediyordu, hala yaşıyor ve değişiyor Manson herkes ve hepimiz gibi. Belki içindekileri döküyor artık bir bir ve 30 yaşında ölmeye değil 50 yaşında huzurlu bir adam olmaya hazırlanıyor Brian Warner. Tıpkı diğer eski asiler gibi.
  "Marilyn Manson Mechanical Animals lyrics"
  We were neurophobic and perfect
  the day that we lost our souls
  Maybe we werent so human, but
  If we cry we will rust
  And I was a hand grenade
  That never stopped exploding
  You were automatic and as hollow as the "o" in god

  I ** never gonna be the one for you
  I ** never gonna save the world from you
  But they'll never be good for you
  Or bad to you
  They'll never be anything
  Anything at all

  You were my mechanical bride
  You were phenobarbidoll
  A manniqueen of depression
  With the face of a dead star
  And I was a hand grenade
  That never stopped exploding
  You were automatic and as hollow as the "o" in god

  I ** never gonna be the one for you
  [chorus repeat]

  This isn't me I'm not mechanical
  I'm just a boy playing the suicide king [​IMG][​IMG] [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Mart 2011

 3. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  [​IMG]


  Marilyn Manson 1989'da kurulmuş bir industrial gothic metal grubudur.Grubun ilk adı Marilyn Manson & The Spooky Kids'tir. Grubun kurucusu Marilyn Manson (gerçek adı Brian Warner) insanları şaşırtmak amacıyla birbirine tezat olan iki kişinin isimlerini birleştirmeye karar vermişti ve grup elemanları da onu takip etmişlerdi. Grubun ilk kadrosunda gitarist Daisy Berkowitz bas gitarist Olivia Newton Bundy ve keyboard'da Zsa Zsa Speck bulunmaktaydı. Grup ilk kurulduğunda bir "drum-machine" kullanılıyordu. Gruba kısa süre sonra Pogo takma adını kullanan keyboardçı Madonna Wayne Gacy ve bas gitarist Gidget Gain katıldı. Bu kadro ile demo albüm kaydettiler. 1991'de "drum-machine"in yerini Sara Lee Lucas aldı. Grubun asıl amacı insanları şaşırtmaktı. Bu yüzden konserlerinde ilginç kıyafetler giyip alevli gösterilerde bulunuyorlardı. Grup dikkat çekmeyi başarmıştı. 1992'de isimlerini Marilyn Manson olarak kısalttılar. Nine Inch Nails grubunun beyni Trent Reznor'un dikkatini çeken grup onun firması Nothing Records ile anlaştılar.
  Marilyn Manson bundan 5-6 yıl öncesine kadar tanınan bir adam değildi. Ama artık Mtv ona yer veriyor Amerika'nın en çok nefret edilen adamlarından biri olmasına rağmen. Aslında Marilyn Manson Amerika'nın sembollerinden biri olabilecek kadar önemli bir isim sayılabilir. Çünkü eğer Amerika dediğimiz zaman aklımıza popüler kültür kapitalizm ırkçılık özgürlük ve katolik hristiyan inancı gelebiliyorsa işte bunların tümü Marilyn Manson'la da ilgilidir aslında. Manson ismiyle ve de cismiyle tüm bunların sonucunda doğmuş sakat çocuklarından biridir Amerika'nın.

  Brian Warner'dan Mr. Manson'a  Marilyn Manson gerçek adıyla Brian Warner 1969' da Canton Ohio'da epey dindar bir ortamda dünyaya geldi. Ufak tefek zayıf Brian hemen her gün mahalledeki çocuklardan dayak yiyordu. 8 yaşındayken komşunsunun tacizine uğramıştı ailesi de ona yardım amacıyla onu pahalı bir katolik okuluna gönderdiler. Bu sayede Brian daha da nefret edilen bir çocuk haline geldi. Her gün katolik dini üzerine dersler görüyor çıkışlarda da dövülüyordu ve evde sapık bir büyükbabası vardı. Brian içinde biriken tüm öfke ve tepkiyle müziğe yöneldi.
  "Eğer o zaman müziği keşfetmeseydim şimdiki dururumum çok daha farklı olurdu ve büyük ihtimalle çok daha karanlık. Jeffrey Dahmer ve Richard Ramirez gibi seri katillerin yaşamlarını okudum ve onları anlayabiliyorum. Onların nereden geldiklerini ve ne yaşadıklarını anlıyorum ve aramızdaki fark benim bir dereceye kadar kendimi ifade edecek bir çıkış yolu bulmuş olmamadan başka birşey değil. Onlar bunu yapamadılar. Belki de yaptığımız tek şey bir yardım ve ilgi çağrısıdır yalnızca tek fark ise bu çağrının aldığı biçim." demiş Manson.

  Marilyn Manson and the Spooky Kids

  1989’da Marilyn Manson adını çağın iki büyük ikonundan aldı; (Ünlü aktris Marilyn Monroe ve ünlü yönetmen Roman Polanski’nin karısı Sharon Tate’i katleden Manson ailesinin lideri seri katil Charles Manson).Daisy Berkowitz ile karşılaşan Marilyn Manson 1990’da iki kişi daha bularak “Marilyn Manson and the Spooky Kids”i kurdular. Artık herkesin bildiği gibi grubun hepsinin isimleri ünlü bir kadın ismi ve bir seri katil soyadından oluşuyordu. Keyboard’çu Madonna Wayne Gacy basçı; Gidget Gein de isimlerini bu şekilde oluşturmuşlardı.
  “Bir sürü talk show seyrederim ve kadın Hollywood yıldızlarıyla seri katilleri aynı potada eritmeleri her şeyi sansasyonel haber düzeyine indirgemeleri beni çok şaşırtır” diyor Manson.
  Farklı müzikleri ve abartılı sahne şovlarıyla Marilyn Manson and the Spooky Kids Florida’nın death metal ortamının underground sahnesinde gittikçe ünlendiler.
  1990’daki en önemli olay NIN’in lideri Trent Reznor’la tanışılmasıydı.1991’de ilk demo kasetleri “After School Special”ı aynı sene içinde kasetleri “Lunchbox”ı çıkardılar. Bunlardan önce de prodüktörlüğünü kendilerinin yaptıkları birçok promosyon kasetleri bulunuyordu.1992’de Slammie ödüllerinin yılın en iyi grubu en iyi sert alternative grup kategorilerine aday gösterildiler. İsimlerini kısaltıp Marilyn Manson yaptılar.  Portrait Of An American Family

  Portrait Of An American Family albümünün kayıtları 1993'te bitti. Bu arada Marilyn Manson bas gitarist Gidget Gein'in yerine Twiggy Ramirez'i aldı. Albüm ilk single Get Your Gunn ile birlikte iyi eleştiriler aldı. Turneden sonra Anton LaVey ile buluşan Manson "muhterem" anlamına gelen ve genelde rahipler için kullanılan "Reverend" unvanını aldı. Bir konser sırasında Sara Lee Lucas'ın baterisini yakarak onu gruptan atan Marilyn Manson onun yrine gruba Ginger Fish'i aldı. Bu arada 1995'te Smells Like Children adlı EP'sini yayınlayan grup Sweet Dreams single'ları ile MTV'de sıkça gösterilmeye başladı ve büyük bir hayran kitlesi kazandı.
  Son demoları “Refrigerator”dan sonra Mayıs 93’de Trent Reznorın yeni kurduğu plak şirketi Nothing (Interscope) ile anlaştılar. O seneki Slammie ödüllerine beş dalda aday oldular Yılın En iyi Grubu ve “Dope Hat” ile Yılın Şarkısı ödüllerini aldılar .(Bu arada Dope Hat’in video klibinde Anton LaVey’de yer alıyordu.) 1994-96 yıllarında da En iyi Grup En iyi Video En iyi Albüm ödüllerini aldılar.
  Temmuz 1994’de onüç parçalık albümleri “Potrait of an American Family”i çıkardılar.Albüm kapağı Marilyn Manson’ın bir saatlik çalışmasının ürünü içerik ise tam bir saldırıydı.
  93’de basçı Gidget Gein’in yerini Twiggy Ramirez aldı. Ramirez (Jeordie White) Florida’lı metal grubu Amboog-A-Lard’da çalmış 92’de Slammie’de En iyi Ritim Gitarist ödülüne layık görülmüştü.
  Bu albümden iki single “Get Your Gunn” ve “Lunchbox”çıktı.(Şarkının esin kaynağı Amerika'da öğrenciler tarafından silah olarak kullanılması yüzünden yasaklanan metal beslenme çantalarıydı şarkının videosunda ise arkadaşlarından dayak yiyen küçük bir çocuk saçlarını iki yandan kazıyıp beslenme kutusuyla saldırı için hazırlıklar yapıyordu)
  1994'ün Ağustos ayında Marilyn Manson Nine Inch Nails ile bir turneye çıktı. Bu konserler sırasında yapılan çılgınlıklar Marilyn Manson’ın ününü arttırmaya yetecek de artacak cinstendi. Salt Lake City’de Manson’ın çalmasına izin verilmeyen NIN konserinde Papaz Manson adında sahneye çıkan gizemli şahsın bir Mormon incilini paramparça etmesi bunlardan ilkiydi. Yine 1994’de Dallas’da Marilyn Manson Sara Lee Lucas’ın bateri setini yaktı bu olaydan sonra Lucas’ı gören olmamıştı.Twiggy’e göre bu aşırı bir tepkiydi. Tepkinin sebebi ise o sırada hala bateri çalmakta olması belki de. (Bu olayın internette görüntüleri de var.)
  Sara Lee Lucas’ın yerini Ginger Fish aldı. Danzing turnesine yeni bateristleriyle katıldılar turnede Korn da vardı. 22 Haziran 1995’de Manson ikinci kundakçılık olayını gerçekleştirdi bu seferde John Stewart Show’da sahneyi yaktı; ve tabii ki anında binadan kovuldular.


  Smells Like Children

  Aylarca süren turneden sonra ekip ” Smellls Like Children” EP’si üzerinde çalışmaya başladı. “Smells Like Children” Marilyn Manson’ın favori şarkılarının ve sample edilmiş tuhaf seslerin bir birleşimiydi. Albüm gerçekten kan donduran bebek ağlamalarının sample edilmiş haliyle başlıyordu. Albümde üç tane cover vardı. Mtv ödüllerinde Metallica ile karşı karşıya gelmelerine sebep olan “Sweet Dreams (Are Made Of This)” bunlardan biriydi. “I Put A Spell on You” ise daha önce Screamin Jay Hawkins yorumuyla “Natural Born Killers”ın Marilyn Manson yorumuyla ise “Lost Highway” in soundtarck albümlerinde yer almıştı;. Yine diğer cover “Rock’n Roll Nigger” Patti Smith’in kendi yorumuyla “Natural Born Killers”a soundtrack parçası olmuştu. “Natural Born Killers”ın soundtrack’inin yapımcısı ise Trent Reznor’dı. (Bu bağlantılar hep dikkatimi çekmiştir.) Özellikle “Sweet Dreams” Marilyn Manson’ın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan en önemli parçaları sayılır. Birçok hayranı onları bu parça sayesinde tanıdı.

  Antichrist Superstar

  Grup bir kıyameti anlatacağını söyledikleri yeni albümleri Antichrist Superstar üzerinde çalışmaya başlamışlardı. Ancak grup elemanları arasında büyük sorunlar yaşanıyordu. Uyuşturucu kullanımı da büyük problemlere neden oluyordu. Bu dönemlerde gitarist Daisy Berkowitz grubu bıraktı. Albümdeki çoğu gitarı bas gitarist Twiggy Ramirez çaldı. Daha sonra adı gruba Kaballa inancında dünyanın yaratılışı anlamına giren Zim Zum girdi. 1996'da yayınlanan albümün ve The Beautiful People single'ının başarısıyla da grup yaptıkları en büyük turneyi gerçekleştirdiler. Ancak grubun popüleritesi artarken de görünüşleri ve sözleri yüzünden tepkiler yağmaya da başlamıştı.
  Eylül 95’deki altı aylık turneden sonra yeni albümleri “Antichrist Superstar” ın kayıtlarına başladılar. Albümü yapmak onlar için gerçekten güç olmuştu. Albüm kaosa tehlikeli bir şekilde yaklaşıyordu. Oluşumu sırasında grup elemanlarının yaşadıkları albüme yansımıştı.. New Orleans’da eski bir cenaze evinde yapılan kayıtlar sırasında grup elemanları stüdyodan hiç ayrılmadılar uykusuz kaldılar uyuşturucu kullandılar ve uyuyacakları zaman aletlerin arasında çadır kurdular. Tüm bunların sonunda albümün tamamlanmasına az kala Daisy Berkowitz gruptan ayrıldı yerine Zim Zum alındı.
  8 Ekim 1995’da piyasaya sürülen albüm ilk haftada 132.000 sattı. Albümde sosyal eleştiri oldukça yoğundu. Küfürler az ama saldırı çok daha fazlaydı.
  Marilyn Manson: “Bu albüm kendileri için yarattıkları günahlardan dolayı Tanrının Amerika’ya gönderdiği ceza olacak ve umarım ben Hristiyanlığı sona erdirmiş adam olarak anılacağım.”
  Marilyn Manson “Antichrist Superstar” ı Beatles’in “White Albüm”üne benzetiyor: “Oradakilerde hiç konserde çalınmamış stüdyoda bestelenmiş şarkılardı. Bu albümde öncelikli şey tavrımızı ortaya koymaktı”  Mechanical Animals

  Yeni albüm Mechanical Animals hazırlıkları devam ederken Marilyn Manson bir yandan da filmlerde roller almaya devam ediyordu. Kendi hayatını anlatan Long hard Road Out Of Hell adlı kitabı da yazmıştı. Albüm 1998'te yayınlandı. Albüm çıkmadan Zim Zum şarkı yazımında katkıda bulunmasına rağmen gruptan ayrıldı ve yerine John 5 geldi. Marilyn Manson bu albüm sırasında adını Omega koyduğu ve David Bowie etkileşimli bir rock starı oynamaya başladı. 1999'da turne sırasında Columbine Katliamı yaşandı. Marilyn Manson da katil çocukları etkileyen bir rol model olmakla suçlandı. Baskılar yüzünden grup turneyi yarıda kesti ve uzun süre sahnelerden uzak kaldı.
  “Mechanical Animals”da “Antichrist Superstar”ın içerdiği ruh haline göre white bir albümdü. Bu albümde Marilyn Manson kafayı uyuşturuculara takmıştı.Albümdeki bir şarkı; I don’t like the drugsbut the drugs like me.(Ben uyuşturuculardan hoşlanmıyorumfakat uyuşturucular benden hoşlanıyor.) şarkısı sansasyoneldi. Ayrıca 10 yıldır simya ve tarot dersleri alan Manson’un evinin bodrumunda kara büyü yapmak amacıyla karanlık bir laboratuvar yaptırdığı iddia edilmekteydi ve bu yönünü albüme yansıttı.” Mechanical Animals”daki harfleri karıştırdığınızda karşınıza “Marilyn Manson is An Alchemical Man”(Marilyn Manson bir büyücü) cümlesi çıkıyordu. Manson’ın yeni imajı ise “Omega”ydı.
  Albüm kapağının Amerika’daki bazı müzik marketlerde sansürlenmesi bu albüme gelen en komik tepkiydi. Aslında bu albüm çok fazla saldırıda içermiyordu hatta daha çok Marilyn Manson’ın kendisiyle ilgiliydi.Özellikle uyuşturucu sorunu ençok işlenen konuydu ki buna da en iyi örnek albümün “Coma White” adlı parçası diyebiliriz.
  Albümün hazırlanma açamasında grup elemanları çok göz önündeydi. Devamlı dergilere kapak olmuşlar ve albüm hakkında hiç bir giz bırakmamacasına konuşmuşlardı. Marilyn Manson “Mechanical Animals”ı David Bowie’nin “Ziggy Stardust”ına benzetiyordu ve yine ona göre grup olarak da “Tin Machine” gibiydiler.
  “Rock is Dead”in “Matrix” in soundtrack parçası olması ve “Coma White” ın klibinde Manson’ın eski sevgilisi (nam-ı diğer Jawbreaker-çenekıran) Rose Mcgowan’ın oynaması albüme popülerlik katan unsurlardı ve bunun bazı hayranların pek hoşuna gitmediği de söylenebilir.  Holy Wood

  Baskılar yüzünden grup sessizliğe çekildi. Grup sadece 1999'da The Last Tour On Earth adlı bir konser albümü yayınladı. Marilyn Manson da stüdyoya çekilip yeni şarkılarla uğraşıyordu. 2000'de Holy Wood (In The Shadow Of The Valley Of Death) yayınlandı. Manson albümde Columbine sonrası hissettikleriyle Amerika popüler kültürünü eleştirmişti. Eleştirmenler tarafından çok beğenilse de albüm çok fazla satmadı.Benim ise Manson’u tanıdığım albümdü.Bir albümde 19 şarkı mı olur? Tamam olur da hepsi de birbirinden mükemmel mi olur?Kaset fazla satamadı.Çünküdaha kaset çıkmadan karalama kampanyası başlatıldıayrıca albüm kapağı bahanesiyle toplatıldı.Ama ben kasedi alabilen azınlıktan biriyim.Hemde orijinal kapağıyla.
  Son haberlere göre Marilyn Manson’ın son albümü olan “Holy Wood”un albüm kapağı nedeniyle satışı durdurulmuş. Ama zaten Marilyn Manson’da bunu önceden düşünüp çoktan alternatif albüm kapakları yapmışlar. Ayrıca yine “Disposable Teens”in klibinde Marilyn Manson’ın papa kılığına girmesi tepki alan diğer bir olay.
  Albüm 19 parçadan oluşuyor ve dört bölüme ayrılmış: “In The Shadow” “The Androgyne” “Of Read Earth” “The Fallen”.
  Albümden çıkan diğer bir klip ise "Fight Song" için çekilen oldu. Mtv'de şu ana kadar en çok çıkan Marilyn Manson videolarından biri olduğu söylenebilir.
  Son günlerde ise "Tainted Love" cover'ı için çekilen videolarına gündüz saatleri dahil sık sık rastlanabiliyor. Hatta pop listlere girmiş durumda bu parça ve Number One'da dahi görebiliyoruz.  The Golden Age Of Grotesque

  Marilyn Manson Holy Wood ile beraber kafasındaki üçlemeye son vermişti. Yeni albümde 1930'lar etkilerini yansıtma planları vardı. Bu sırada bas gitarist Twiggy Ramirez fikir ayrılıkları yüzünden gruptan ayrıldı ve yerine Tim Skold girdi. Tim Skold müzikal anlamda elektronik müziğe daha yatkındı ve onun etkisiyle Marilyn Manson müzikal anlamda biraz daha değişmişti. 2003'te çıkan The Golden Age Of Grotesque birinci sıradan listelere girdi.(gerçekten müzikalite açısından mükemmel bir parça.) Turnesinde 1930'lara uygun olarak kıyafetler ve gösteriler kullanıldı. 2004'te grup bir Lest We Forget adlı "best of" yayınladı. Bu sırada gitarist John 5 da gruptan ayrıldı ve şu an yerine biri daha alınmadı. Marilyn Manson şimdilerde yeni filmler ile uğraşmakta. Yeni albüm üzerinde de Marilyn Manson çalışmalarını sürdürmekte.
  Marilyn Manson bugün hepimizin eleştirdiği ve nefret ettiği popüler amerikan kültürü ve klasik amerikan aile yapısının bir ürünüdür. Amerikan gençleri uyuşturucutacizcinayethırsızlıkkundaklama ve darpeşcinsellikdepresyongenç yaşta hamilelikkürtaj…vb. pençesine düşmektedirler.Bunda bütün dünyayı etkisi altında bulunduran ve amerikan kültürünü empoze eden sinema ve medya dünyası ile çarpıksoğuk ve ilgisiz amerikan aile yaşamının ve toplumunun çok büyük rolü bulunmaktadır.Marilyn Manson bunu albümleriyle ve şarkılarıyla amerikan medyası ve ebeveynlerin suratına vurmaktadır.Tabii bu onların hoşuna gitmemektedir ve çocuklarının bu albümleri almalarını yasaklamaya ve Marlyn Manson’un kliplerini yayınlamamaya çalışmaktadırlar.Nedenlerini bu albümlerin ‘’Aşırı şiddet ve nefret barındırması ve çocuklara kötü örnek olması’’olarak açıklamaya çalışıyor ve hatta bunun için sivil toplum örgütleri bile kuruyorlar.Halbuki çocuklara kötü örnek olan bizzat kendileridir.SuçludurlarKendi kendilerinden kaçmaktadırlar ve Manson bu gerçeği adeta suratlarına çarpan bir ayna olduğu için hedef göstermektedirler. Marilyn Manson 30 yaşına kadar öleceğini tahmin ediyordu hala yaşıyor ve değişiyor Manson herkes ve hepimiz gibi. Belki içindekileri döküyor artık bir bir ve 30 yaşında ölmeye değil 50 yaşında huzurlu bir adam olmaya hazırlanıyor Brian Warner. Tıpkı diğer eski asiler gibi. Herkesin ondan nefret etmesi ise onu dinlemem için fazlasıyla yeterli bir sebep.Her söylediğine katılmasamda…
  Grup Elemanları ve İsimleri

  Marilyn Manson - Vokal (1989'tan beri)
  Tim Skold - Bas Gitar (2003'ten beri)
  Madonna Wayne Gacy - Keyboard (1990'dan beri)
  Ginger Fish - Bateri (1995'ten beri)

  Eski Elemanlar

  Zsa Zsa Speck - Keyboard (1989 - 1990)
  Olivia Newton Bundy - Bas Gitar (1989 - 1990)
  Gidget Gein - Bas Gitar (1990 - 1993)
  Sara Lee Lucas - Bateri (1990 - 1995)
  Daisy Berkowitz - Gitar (1989 - 1996)
  Zim Zum - Gitar (1996 - 1998)
  Twiggy Ramirez - Bas Gitar (1993 - 2003)
  John 5 - Gitar (1998 - 2005)  İsimler

  Marilyn Manson: Üntü aktist Marilyn Monroe ve 1960'ların ünlü katili Charles Manson
  Madonna Wayne Gacy: Ünlü şarkıcı Madonna ve palyaço kılığındaki katil John Wayne Gacy
  Ginger Fish: Dansçı Ginger Rogers ve kız çocuk katili Albert Fish
  Zsa Zsa Speck: Macar aktirst Zsa Zsa Gabor ve hemşire katili Richard Speck
  Olivia Newton Bundy: Şarkıcı Olivia Newton John ve kız çocuk katili Theodore Bundy
  Gidget Gein: Bir TV karakteri Gidget ve seri katil Ed Gein
  Sara Lee Lucas: Bir mağazalar zinciri Sara Lee ve 108 kişinin katili Henry Lee Lucas
  Daisy Berkowitz: Bir Tv Karakteri Daisy Duke ve "Sam'in oğlu" lakaplı seri katil David Berkowitz
  Zim Zum: Kaballa inancına göre yaratılış
  Twiggy Ramirez: İngiliz model Twiggy ve kurbanlarını yiyen katil Richard Ramirez

  Marlyn MANSON röportajlarından alıntılar;


  *" Çocuklarınızı iyi yetiştirin yoksa onları ben bi güzel yetiştiririm " -wwaaayyyyy.

  *"Benim bu sahnede oluşum bir şaklaban olduğumu ve bana istediğinizi yapabileceğinizi göstermez.Ben size bişeyler anlatmaya çalışıyorum.Ne kadar ciddi olduğumu suratına yumruğumu yiyince anlıycaksın" -deyip yumurtalıklarina su şişesi atan seyirciye dalan şahsiyet. Adamın tipi de rolüne uygun. Aynı şeyi dexter holland yapsaydı insanlar kıçlarıyla gülerlerdi.İyi yapmış.

  *bir röportajında "ezelden beri müzik ve şiddet arasında bağ kurulmaya çalışılıyor. öyle bir bağ incecik bile olsa hiç mi yok?" sorusuna "asla! şiddetin faturasını alakasız şeylere çıkaramazsınız. sebebi çok daha derinlerde. yeryüzüne şiddeti getiren ilk insanın soğuk kanlı cinayeti için rock n roll'a sinemaya ve kitaplara ihtiyacı yoktu. kardeşinin beynini dağıtırken kabilin tek motivasyonu doğasındaki şiddet eğilimiydi. şiddet ve vahşet yeni keşfedilen şeyler değil hep vardılar. oranları artmadı yalnızca tele-vize edilir oldular. isa'nın çarmıha gerilişi ya da amerikan iç savaşını televizyonlarda izleseydik bugünkü tartışmalar çok daha farklı olurdu." -şeklinde cevap vermiş düşünce adamı.

  *’’Sizin hakkınızda bu şekilde konuşan bu insanlar ve şu silah üreticileri burda olsaydı ne derdiniz onlara’’ diye soran gazeteciye;
  'Hiçbir şey demezdim sadece dinlerdim..'-the thing that they didn t do'anlıyan anladı demek istiyo.


  *"hawaii gibi yerler bana göre değil. Güneşten nefret ediyorum. Mutluluktan nefret ediyorum. kendisiyle barışık güleç insanlardan nefret ediyorum." -Bende sanki dünya tozpembeymiş gibi kıkır kıkır gülen kıkırdaksız omurgasızlardan nefret etmişimdir hep.

  *"Doğrunun ne oldugunu kim biliyorki? hepimiz bir yalandan beğendigimiz parçayı çekip onu yaşıyoruz. Eğer herşeyin bir yalandan ibaret olduğu gerçeğini kabul edebilirseniz artık hiçbir şey sizi incitemez."-woooww

  *"South park'ta yaşamak mükemmel olurdu bu adamlari seviyorum. benim beceremedigim bir şeyi yapıyorlar; ahlaki değerleri yerden yere vururken kendilerini sevdirmeyi beceriyorlar."-Oldumu şimdi bu?

  *"Travestilerin yakaladığı estetikten hoşlanıyorum kadın gibi görünmek de hoşuma gidiyor. kaba tüylü bir ayı gibi görünmekten daha iyi olduğunu düşünüyorum bunun.’’- Tüy meselesine katılıyorum.Ama diğerlerine hayır.

  *"Eski bir deyiş vardır 'şeytan kilisenin en iyi dostudur' derler. eğer şeytan olmazsa kilisenin yapacak bir işi kalmaz. bu yüzden aslında muhafazakarların beni sevdiklerini ve bana ihtiyaç duyduklarini biliyorum." -Mansonkilise ve hristiyanlık saçmalığının gerçekten şeytanın işi olduğunu bilseydikoyu bir hristiyan olurdu ha ha ha.Marlyn Manson daha çok şeytanın şeytanla şavaşımı olarak açıklanabilir; ‘’dinsizin hakkından imansız gelir.’’hahaha

  *mtv almanyanin 19 nisan 2005 yayınında "karanlık gruplar" gibi garip bir isimle yayınlanan programda sıkça gördüğümüz zat. kendisiyle satanizmle alakalı bir röportaj yapılmıştır. buradan anladığım kadarıyla kendisine satanizmin rahibi diyebilecegimiz laveyin gençlik yıllarından arkadaşıymıs. hatta o öldükten sonra onun hakkında yapılacak bir filmde laveyi oynamasi için teklif bile götürmüşler. "kabul etmedim ama. aslında gençliğinede benziyodum." diyor marilyn ve söyle ekliyor "ama onlarla alakam sadece gençlik yıllarımda kaldı. hiç öyle hayvan falanda kurban etmedik. zaten öldüğünde hiç bi alakam kalmamıştı laveyle". yani bir zamanların satanistiymiş anlıycanız.  *"benim albümlerimi yasaklayacaklarına silah satışını yasaklasınlar ben eğlencemi satıp para kazanıyorum" -demiş insandır..haklıdır..

  *"Saddam Hüseyin'i öldürmektense ona daha büyük bir ceza vermek isterim;mesela kensisine mc donalds'ta bir iş vermek" -yorum farkı diye buna denir işte.hahaha

  *"şeytana tapmam imkansız çünkü şeytan yok.eğer olsaydı o bana tapardı.çünkü ben ondan daha iyiyim"-şeytan var ve seni yoldan çıkarmış bile.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Mart 2011

Yükleniyor...
Benzer Konular - Marliyn Manson Kimdir Forum Tarih
2011 Romanson Erkek Saat Modelleri Değerli Taşlar ve Takılar 14 Eylül 2010
Marilyn Manson - 2009 Albüm Tanıtımı Albüm Tanıtımları 24 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş