Markadan Patente - Zekeriya Baştürk

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Markadan Patente - Zekeriya Baştürk konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Markadan Patente kitap özeti - Markadan Patente kitap tanıtımı
  Özeti

  Bir markayı yaratmak ve tutundurmak bir kurumun baş etmesi gereken en önemli sorunlardan biridir. Ürününüzü veya hizmetlerinizi diğerlerinden ayırabilmek, insanların aklında yer edebilmek için şirketler gerçekten büyük emek ve para harcıyorlar.
  Markamızı korumamızın tek yolu onu tescil ettirmektir. Gözümüz gibi baktığımız markamızı dışarıdan gelen saldırılara karşı korumak sanıldığı kadar zor değil. Önemli birkaç ipucu ile hem patentimizi hem de markamızı koruyabilmek mümkün.
  Elinizdeki kitapta marka, patent ve tüm sınai haklar hakkında başka hiçbir yerde bulamayacağınız bilgiler var. “Ürünüm için patent başvurusu mu yapmalıyım, faydalı model mi?”, “Endüstriyel tasarımlarımın taklit edilmesini nasıl önlerim?” gibi sorulara yanıt alabileceksiniz.
  Yönetici ve pazarlama bölümü çalışanları için tüm merak ettikleri konuları açıklayacak bir rehber.
  ***
  Marka tutundurmak bilgi, tecrübe ve öngörü ile mümkün olabilir. Tecrübe kısmı size ait, ancak bilgi ve bu bilgi yardımıyla öngörüde bulunabilme yeteneğini size Markadan Patente sağlayacak.
  Bu kitapta aynı zamanda marka tescili yaptırmak isteyenler için bütün bilgiler var. Sanayiciler ve iş adamları için tam bir başucu kitabı. Kitaptan en fazla yararlanacak olanlar da marka vekili olmak isteyenler. Keşke ben sınava girmeden önce basılmış olsaydı.
  Banu Akın
  Marka Vekili ve Danışmanı

  [​IMG]

  Künyesi

  Alt Baslık: Tüm Yönleriyle Sınai Mülkiyet Hakları
  Yazar: Zekeriya Baştürk
  Kategori: İş ve Yönetim
  Yayınevi: Elma Yayınevi
  Sayfa sayısı: 112
  Ürün barkodu: 9789756093610
   

Bu Sayfayı Paylaş