Margareten Hakkında Bilgi Viyana

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Margareten Hakkında - Margareten Viyana - Margareten Tarihi - Margareten CoğrafyasıMargareten, Viyana´nın 5. Merkez İlçesi'dir. Hundsturm, Laurenzergrund, Margareten, Matzleinsdorf, Nikolsdorf, Reinprechtsdorf adlı 6 adet eski küçük ön bölgenin birleşmesiyle oluşmuş bir Merkez İlçe’dir.

Bu ilçeye zamanında irili ufaklı birçok köşk ve av evleri yapılmıştır fakat II. Viyana Kuşatması’nda birçoğu yıkılmış ve yerinede yenileri yapılmamıştır.

1850 yılında Wieden ile beraber bir ilçe olarak Viyana’ya bağlanmıştır. Fakat 1861 yılında bu ilçeden ayrılarak kendi başına Viyana’nın 5. Merkez İlçesi olarak kalmıştır. Genelde esnaf kesiminin oturduğu bir ilçeydi fakat zamanla işçi kesimininde yerleşmesiyle degişik kesimlere hitap eden bir ilçe olarak kalmışdır.

Margareten’in diğer bir özelliği ise I. Dünya Savaşı sonrasında ilk sosyal evlerin Gürtel adlı büyük bulvar etrafına yapılmasıdır.Bundan dolayıdır ki Nazilere karşı ilk gerilla hareketleri bizzat bu sosyal evlerden başlamışdır.

Günümüzde Margareten Viyana’ya ilk gelen göçmen isçilerin yerleştiği alandır ve hala eski Yugoslavya ve Türk aileleri burda oturmaktadır.

Görülecek yerler

* Margaretenhof - Degişik stilde yapılmış bir bina.
* Reumannhof - Viyana Belediyesi'nin yaptığı sosyal evler.