Mardinli Judocular nefesleri kesti…

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardinli Judocular nefesleri kesti… konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Açtığı ücretsiz Judo ve Akido kursu ile Mardinli gençleri spor salonlarına çekmeyi başaran Milli Judocu Metin Mungan, tek amacının gençleri kahve köşeleri, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak olduğunu söyledi.

  [​IMG]

  Türkiye’nin Milli Judocu olan Metin Mungan, Mardinli gençleri kötü alışkanlıklardan spor salonlarına yönlendiriyor. Kara Kuşak unvanı ile Türkiye’ye uluslar arası alanda birçok ödül kazandıran Mungan, gençlere yönelik açtığı Judo kursu ile Uzakdoğu sporu’nun tüm tekniklerini öğretiyor ve başarı gösterenlere de madalya ile kurs belgesi veriyor.

  Açtığı ücretsiz Judo ve Akido kursu ile Mardinli gençleri spor salonlarına çekmeyi başaran Milli Judocu Metin Mungan, tek amacının gençleri kahve köşeleri, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak olduğunu söyledi.
  Atatürk kapalı spor salonunda 80 kursiyerle Uzakdoğu olan sporu Judo’nun tekniklerini ve dövüşme sanatını öğreten Mungan, “Judo en başta aile sporudur. Ju demek yumuşaklık demektir. Do demek bilim demektir. Judo Bir felsefe demektir. Bir sanat demektir. Bu judoyu inşallah ben zamanla Türkiye şampiyonluğuna, Avrupa şampiyonluğuna kadar gitmeyi istiyoruz. Burada ki gençlerle elimden geldikçe çalışıyorum. Onlar zaten bize gerekli özveriyi gösteriyorlar” dedi.
  Madalya ve kurs bitirme belgesi alan 80 Mardinli Judocunun bundan sonraki hedefi önümüzdeki yıl yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılmak olduğu da belirtildi.
  Nefes kesen gösterileri ile dövüşme sanatının tüm tekniklerini kavrayan katılımcı kursiyerlerden İlknur Çekecekler de bayanların da bu kurslara korkmadan katılabileceklerini belirterek, “Güzel ve ağır bir spor. Herkes yapabilir” dedi.
  7-23 yaş arası gençlerin katıldığı Judo kurslarının arılıksız bir şekilde yeni katılım ve kurslarla devam edeceği de belirtildi.

  Kaynak: mardinlife.com

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardinli Judocular nefesleri Forum Tarih
Mardinlife.com - Mardin Güncel Haber Sitesi Mardin Tanıtımı 11 Mayıs 2011
Mardinli Aşıkların İzmirdeki Korkunç Sonu Mardin Tanıtımı 23 Kasım 2010
Mardinli Sultan'ın Belgeseli Dünya Televizyonlarında Mardin Tanıtımı 21 Kasım 2010
Mardinli gençler ve çocuklar dolunay altında açık hava sineması izledi Mardin Tanıtımı 23 Ekim 2010
Beni de Mardinli sayın -A.Turan Alkan Köşe Yazıları 23 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş