Mardin'e Bir Fakülte ve Bir Yüksek Okul Onayı Çıktı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Mardin'e Bir Fakülte ve Bir Yüksek Okul Onayı Çıktı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin Artuklu Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu teklifi bugün resmi gazetede onayladı

  Mardin Artuklu Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, Mardin Artuklu Üniversitesi, 26.02.2010 tarih ve 27505 Sayılı resmi gazetede açıklanan 2010/103 no’lu Bakanlar Kurulu kararında , Mardin Artuklu Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu (4 yıllık) teklifini onayladığını bildirdi.

  Açıklamda ayrıca, “Uzun süredir hazırlığı devam eden ve Ankara’da yoğun uğraşlar sonucu imza aşamasına gelen bu iki olumlu kararın çıkması, ileriye yönelik istihdam projelerini de kuvvetlendirmiş oldu. PTT Genel Müdürlüğü ile yapılan bir protokolle, Mardin Artuklu Üniversitesi’ne devredilen eski PTT binası, aslına uygun bir hale getirilerek, Mardin turizmine hizmet edecek kalifiye elemanların yetiştirilmesinde önemli bir mekân olacaktır.

  Aynı zamanda bölgenin sınır ticareti başta olmak üzere, iktisadi kalkınmasına büyük bir ivme kazandıracak bireylerin yetiştirilmesi ve geliştirilmesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önemli bir katkı sağlayacaktır.” Açıklaması yer aldı.


  Kaynak:kiziltepeajansi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin'e Fakülte Yüksek Forum Tarih
Mardin aşığı işadamından Mardin'e fakülte Mardin Tanıtımı 26 Ekim 2010
Seyfi Yerlikaya - Turnam Gidersen Mardin'e Müzik Videoları 5 Mayıs 2012
Mardin'e yeni vali atandı Mardin Tanıtımı 13 Mart 2011
Bakan Yazıcı Nusaybin sınır kapısının temelini atmak üzere Mardin'e geldi Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2011
Mardin ilçelerinin isimleri - Mardin'e bağlı ilçeler Mardin Tanıtımı 25 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş