Mardin'de Ulusal Fotomarataon Yarışması

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 4 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin'de Ulusal Fotomarataon Yarışması konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin'de Ulusal Fotomarataon Yarışması

  Mardin Valiliği’nce, 25 medeniyete ev sahipliği yapan Mardin’in mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerlerini fotoğrafla belgeleyip gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan ulusal bir fotoğraf yarışması düzenleniyor.

  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nca (TFSF) da desteklenen toplam 20 bin Tl. ödüllü ve Türkiye genelindeki profesyonel-amatör tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmada, sanatçılar 4 eser üzerinden yarışacakları belirtildi. Herkesin aynı şartlarda yarışmasını esas alan yarışmada çekimler Mardin’de 16-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceği Daha önceden çekilen fotoğraflar diskalifye nedeni sayılacağı kaydedildi.
  Ulusal düzeydeki sanatçılar tarafından da büyük ilgi görmesi beklenen Mardin Valiliği 1. Fotomaraton Fotoğraf Yarışması’nın seçici kurul üyeliklerini ünlü fotoğraf sanatçıları Prof.Dr. Sabit Kalfagil, İbrahim Zaman, Doç.Dr. Oktay Çolak, Ahmet Kot ve Servet Sezgin’in yanı sıra Mardinli fotoğraf sanatçısı Selmet Güler, ünlü televizyon programcısı ve fotoğraf sanatçısı Coşkun Aral ve Mardin Valiliği Danışmanı Fahri Tuna yapacak.Yarışma Sekreterliğini Lokman Çiçekana ve yardımcılığını Mehmet Faruk Bozan’ın yaptığı, birincilik ödülünün 5.000, ikincilik 4.000 üçüncülük ödülünün 3.000 tl olduğu yarışmanın ödül töreni ve ödül alan fotoğraflardan oluşan sergisi 30 Kasım 2010 Salı günü gerçekleştirilecek. Aynı gün ödül alan fotoğraflardan oluşan yarışma kitabı da dağıtılacak.
  Yarışma ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgi veren Mardin Valisi Hasan Duruer; “Mardin, İstanbul’dan sonra Avrupa Kültür başkenti olmayı hak eden ikinci ilimiz. 25 medeniyete ev sahipliği yapmış kadim Mardin kültürünü ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak için birçok etkinlikler düzenliyoruz. Bunlardan birisi de Ulusal 1. Mardin Fotomaraton Fotoğraf Yarışması. Mardin dört gün boyunca Türkiye’nin dört bir yanından gelecek amatör-profesyonel birçok sanatçıyı konuk edecek. Ödül alan eserler on yıllarca Mardin’in tanıtımında kullanılacak, Mardin’imiz zengin de bir arşiv kazanmış olacak. Ben tüm Mardinli hemşerilerimi çekim yapan sanatçı dostlarımıza yardımcı olmaya ve Mardin’imizin o ünlü ve geleneksel misafirperverliğini bir kez daha göstermeye davete diyorum. Yarışmacı arkadaşlara da başarılar diliyorum. Umarım bu fotoğraf yarışması da gelenekselleşerek yıllarca devam eder” dedi.

  Kaynak: habermardin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin'de Ulusal Fotomarataon Forum Tarih
Mardin Müziği, Mardin'de Müzik Hakkında Bilgi Mardin Tanıtımı 5 Ocak 2013
Mardin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Mardin'de Elektrik Sorunu Tarımda Yüzde 40 Verim Kaybına Yol Açıyor Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Mardin'de Kar Yağışı 11 Mart 2011 Mardin Tanıtımı 11 Mart 2011
Süryaniler Mardin'de Doğuş Bayramını büyük bir coşku ile kutladı Mardin Tanıtımı 25 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş