Mardinde Türkiyenin En Büyük 5.Outlet Parkı Yapılacak

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardinde Türkiyenin En Büyük 5.Outlet Parkı Yapılacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  VALİ HASAN DURUER "OUTLET PARK VE OTEL İÇİN 50 DÖNÜM ARAZİYİ 49 YILLIĞINA VERDİK"

  [​IMG]

  Mardin'de hava alanı bitişiğinde 50 dönüm alan üzerinde Türkiye’nin en büyük 5. Outlet Parkı yapılıyor. Vali Hasan Duruer, Outlet Park ve 5 yıldızlı 260 yataklı otel yapımı için 50 dönüm araziyi 49 yıllığına Yeditepe A.Ş'ye tahsis ettiklerini söyledi.
  Mardin Valisi Hasan Duruer Organize Mardin sanayici ve iş adamları derneği başkanı Nasır Duyan ile birlikte Mardin Havaalanı bitişiğinde 50 dönüm alan üzerinde yapımına başlanan Outlet Park ve 5 yıldızlı otel inşaat alanını gezdi. Outlet Park ve 5 yıldızlı otel'in Mardin turizmine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Vali Duruer,"Daha önce rahvan at müsabakası için tahsis edilen il özel idaresine ait alanı, Mardin’in turizmine büyük katkı sağlayacak Outlet Park ve 5 yıldızlı otel için Yeditepe Firmasına 49 yıllığına tahsis ettik.Bir yıl gibi kısa bir sürede hizmete açılacak olması bizim için sevindiricidir.Hava alanına yakın olması kente hava yolu ile gelen turistler üzerinde olumlu bir gözlem bırakacak.Mardin tarihi dokusu ve yeni yatırım alanları ile dünya kenti olma yolunda büyük bir mesafe aldı.Hedef ve amaçlarımıza tahmin ettiğimizden daha yakın bir sürede ulaşacağız.Mardin hem sanayi'de hem de turizmde bölgesinde ve Türkiye'de hakkettiği yere gelme yolunda emin adımlarla ilerliyor" dedi.
  Yeditepe A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Çetin,Kenan Çelik ile birlikte yapımına başladıkları,Türkiye'nin en büyük 5’nci Outlet Park ve 5 yıldızlı 260 yataklı otel yapımını en kısa sürede tamamlanması planladıklarını söyledi.Park ve Otel'in 40 milyon liraya mal olacağını ifade eden Yeditepe A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Çetin, park ve otel tamamlandığında 5 yüz kişiye istihdam sağlayacağını bildirdi.Yönetim Kurulu Başkanı Çetin şunları söyledi;
  "Mardin’de birçok alanda yatırımlarımız var.Bu kez farklı bir alanda,tarihi kente imaj kazandıracak bir alanda yatırım yapmaya karar verdik.Bize tahsis edilen 50 dönüm alan üzerinde,Airport Alışveriş Merkezi,Outlet Park ve 5 yıldızlı otel yapmaya başladık.Çalışmalarımızı bir yılda tamamlamayı hedefliyoruz. 30 bni metrekarelik kiralık işyeri alanımız var.Yatırımlarımız tamamlanırsa 5 yüz kişiye istihdam alanı yaratılmış olacak. Outlet Park ve diğer sosyal alanlarda 2-3 bin kişiye dinlenme imkanı sağlanacak.Ek arsa temin edebilirsek Otelimizin kapasitesini 5 yüz yatağa, sosyal alanlardan yararlanacak kişi sayısını da 4 bine çıkarmak istiyoruz".
  Bedrettin Çetin,yapılan Outlet Park ve Airport alışveriş merkezinin alanında bölgenin en büyük merkezi olacağını sözlerine ekledi.


  Kaynak: habermardin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardinde Türkiyenin Büyük Forum Tarih
Mardinde Bulunan Yüzme Havuzları Mardin Tanıtımı 26 Ağustos 2012
Doğalgaz Mardinde Mardin Tanıtımı 21 Şubat 2012
Mardinde Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2012
Dünyanın en eski oyuncağı ile Tapu senedi Mardinde bulundu Mardin Tanıtımı 28 Aralık 2011
Mardinde Neler Yapılır? Mardin Tanıtımı 17 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş