Mardinde Havaların Isınması İle Tarihi Mekanlara Turistler Akın Etti

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardinde Havaların Isınması İle Tarihi Mekanlara Turistler Akın Etti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  MARDİN’DE SOĞUK HAVALARIN ETKİSİNİN AZALMASI SONUCU TARİHİ MEKÂNLAR, YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN AKININA UĞRADI.

  [​IMG]

  Mardin’de havaların ısınması ile birlikte inanç ve kültür şehri olma özelliğine sahip Mardin'e turlarla gelen yerli ve yabancı turistler Tarihi mekânlara akın ediyor.
  İl Kültür Turizm Müdürü Davut Beliktay, Artuklu ve Osmanlı öncesindeki Karakoyunlu ve Akkoyunlu dönemlerine ait medreseler ve ibadethaneler ile Süryanilere ait kilise ve manastırlarıyla bölgenin açık hava müzesi konumunda bulunan Mardin’de turistlerin akınına uğradığını bildirdi.
  Beliktay AA muhabirine yaptığı açıklamada burada yapılan etkinliklerinde turist sayını artırdığını, turizm sezonun sonuna yaklaştıklarına rağmen dolu ve hareketli geçtiğini, Mardin’in gezilecek en güzel mevsimin şimdi oluğunu, otellerdeki doluluk oranının turizmcileri sevindirdiğini ifade etti.
  Mardin’in yaz ve kış aylarında da gezilmesinin keyif verici olduğun sözlerine ekleyen Beliktay “Mardin dört mevsim turizme açık bir kent. Her mevsimde ayrı bir güzelliği var. Yeni aktivite ve etkinliklerle kış ve yaz aylarında da turistleri ağırlamak için proje geliştirme çalışmalarımız var. Tarihi mekanların, sokakların ve kentin temiz ve turistin rahat edebileceği şekilde turizme hazır hale getirilmesi gerekir. Tarihi kent, Son yıllarda sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın ilgisini çekmeye başladı. Önümüzdeki yılda turist sayısının artacağını düşünüyoruz. Bu yüzden halkımızı ve vatandaşlarımızı pansiyonculuk konusunda bilinçlendirmeliyiz. Öte yandan rehberlerimizi de eğitmeliyiz. ” Dedi.
  Beliktay, Mardin kent olarak turizme bilinçli olarak hazırlanması gerektiğini belirterek, turizmin sadece otel ve lokantaların varlığı ile değerlendirmenin yanlış olduğunu sözlerine ekledi.

  Kaynak: habermardin


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardinde Havaların Isınması Forum Tarih
Mardinde Bulunan Yüzme Havuzları Mardin Tanıtımı 26 Ağustos 2012
Doğalgaz Mardinde Mardin Tanıtımı 21 Şubat 2012
Mardinde Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2012
Dünyanın en eski oyuncağı ile Tapu senedi Mardinde bulundu Mardin Tanıtımı 28 Aralık 2011
Mardinde Neler Yapılır? Mardin Tanıtımı 17 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş