Mardin'de Ak Partili Vekiller Halkın Arasında Oruçlarını Açtılar

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 12 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin'de Ak Partili Vekiller Halkın Arasında Oruçlarını Açtılar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin'de Ak Partili Vekiller Halkın Arasında Oruçlarını Açtılar

  [​IMG]

  Mardin Belediyesi tarafından Üçyol’da bulunan eski Halk Eğitim Merkezi binasında kurulan iftar çadırında Mardin belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu ve Ak Parti yönetimi ile Milletvekilleri halkın arasına girerek oruçlarını açtılar.
  Ak parti Mardin milletvekilleri Gönül bekin Şahkulubey, Cüneyt Yüksel ve Halit Demir, Ramazan ayının ilk gününde iftarını eski Halk Eğitim Merkezi binasında kurulan iftar çadırında halkın arasında açtı.
  İftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftarını açan Vekilleri, Ramazan ayının ilk iftarını burada vatandaşlarılar birlikte açtıklarını, Bu mübarek ay vesilesiyle tüm İslam alemine sağlık, mutluluk ve barış getirmesini temenni etiklerini söylediler.
  Başkan Ayanoğlu, Belediye olarak organize dilen ve hayırseverlerin sponsor olduğu iftar çadırında günde beş bin kişiye iftar yemeğinin verildiğini ve imkanlar ölçüsünde kuru gıdadan oluşan Ramazan paketleri dağıtılacağını söyledi
  Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu , "Ramazan ayı. Birlik ve beraberlik, dayanışma ve kaynaşmanın en üst seviyede yaşandığı bir aydır. Ramazan ayı, bolluk ve bereket ayıdır. Ramazan ayının İslam alemi ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum. Ramazan ayında yardımlaşma duyguları en üst seviyede yaşanmaktadır. Hemşerilerimiz de bu konuda hassasiyetlerini göstermektedirler" diye konuştu.
  Mardin’de Ramazan ayının dolu dolu yaşanacağını ifade eden Mardin Belediye Başkanı Ayanoğlu , "Ramazan ayını huzur, mutluluk ve barış içinde karşıladıklarını aynı duygularla da bayrama erişmeyi dilediklerini sözlerine ekledi.
  Başkan Ayanoğlu iftardan önce çadıra gelerek sıra bekleyen vatandaşlarla sohbet edip Ramazan aylarını kutladı.İlk iftar yemeğini vatandaşlara Başkan Ayanoğlu kendi elleriyle dağıttı.
  Mardin Belediyesi tarafından eski defterdarlık binasında kurulan iftar çadırına vatandaşlar ilk gün yoğun ilgi gösterdi.İftar Çadırının ilk iftar menüsünde Güveç, Pilav, Tatlı ve mercimek çorbası yer aldı.İftar çadırındaki hareketlilik öğlen saatlerinden itibaren başladı.İlk olarak evlerine sıcak yemek götürmek için kaplarıyla gelen vatandaşlara yemekleri dağıtıldı.Akşama doğru da iftar çadırında hareketlenme başladı.Sıraya girerek yemeklerini alan vatandaşlar akşam ezanının okunmasıyla birlikte iftarlarını açtılar.
  İftar çadırı Ramazan ayı boyunca vatandaşlara yemek dağıtacak

  Kaynak: habermardin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin'de Partili Vekiller Forum Tarih
Mardin Müziği, Mardin'de Müzik Hakkında Bilgi Mardin Tanıtımı 5 Ocak 2013
Mardin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Mardin'de Elektrik Sorunu Tarımda Yüzde 40 Verim Kaybına Yol Açıyor Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Mardin'de Kar Yağışı 11 Mart 2011 Mardin Tanıtımı 11 Mart 2011
Süryaniler Mardin'de Doğuş Bayramını büyük bir coşku ile kutladı Mardin Tanıtımı 25 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş