Mardin'de 50 yıllık çöp sorunu bitiyor

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 17 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin'de 50 yıllık çöp sorunu bitiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin'de 50 yıllık çöp sorunu bitiyor

  Mardin’in 50 yıllık çöp sorununu çözecek olan Katı Atık Depolama ve Bertarafı Tesisleri için ilk kazma vuruldu.

  [​IMG]

  İhalenin kesinleşmesinin ardından yüklenici firma Yeşilli Zeytinli Köyü yolu üzerinde Katı Atık Depolama ve Bertarafı Tesisleri için çalışmalara başladı.Tesislerin işe başlandıktan sonra 365 gün içinde tamamlanması planlanıyor.
  Mardin’e kazandırdıklarI eserlere bir yenisini daha eklediklerini söyleyen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, “Nusaybin yolu üzerindeki vahşi depolama çöp istasyonu çirkin görüntüsüyle bir yıl sonra tarihe karışıyor.Bu tesislerin yapımına başlanması Mardin için tarihi bir andır.Şu ana kadar Mardin’de çevreye yapılan en büyük yatırımı yapıyoruz. Bu tesisler hem bizlerin hem çocuklarımızın daha temiz daha sağlıklı bir şehirde yaşamını sürdürmemizi sağlayacaktır.Halkımıza hayırlı olsun.”dedi.

  Mardin'in 50 yıllık çöp sorununu çözecek olan Katı Atık Depolama ve Bertarafı Tesisleri’nde çöpler düzenli depolama sistemiyle imha edilecek. Katı Atık Depolama ve Bertarafı Tesisleri’nden; Mardin, Kızıltepe, Midyat, Derik, Mazıdağı, Savur, Nusaybin, Ömerli, Yeşilli ,Kabala, Ortaköy, Yalım, Dikmen, Şenyurt, Acırlı, Yolbaşı ve Akarsu belediyeleri faydalanacak.

  Yeşilli Zeytinli Köyü yolu üzerinde inşaatına başlanan Katı Atık Tesisleri’nde çöpler çevreye zarar vermeden imha edilirken, ayrıştırma yöntemiyle de bazı çöplerin geri dönüşümü sağlanacak.Söz konusu çevre dostu projeyle Mardin’in 50 yıllık çöp sorunu halledilmiş olacak.


  Kaynak: mardinlife.com
   

Bu Sayfayı Paylaş