Mardin'de 1 Milyon 500 Bin Fidan Dikilecek

'Mardin Tanıtımı' forumunda NeslisH tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Mardin'de 1 Milyon 500 Bin Fidan Dikilecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin Valiliği Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Tarafından Bin 250 Hektar Alana 1 Milyon 500 Bin Fidan Dikiminin Hedeflendiği Bildirildi
  Mardin Valiliği Çevre ve Orman İl Müdürlüğü tarafından bin 250 hektar alana 1 milyon 500 bin fidan dikiminin hedeflendiği bildirildi. Mardin Valisi Hasan Duruer, göreve başlar başlamaz esnafı ziyaret ederek, tarihi mekanları gezdi.
  Duruer, yol kenarlarında bulunan hoş olmayan unsurların temizlenerek, orta refüjlerin ağaçlandırılması talimatını verdi.
  Duruer'in talimatlarıyla İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Karayolları Şube Şefliği araç ve gereçleriyle adeta alarma geçirildi.
  Mardin ile havaalanı arasındaki 18 kilometrelik yolun kenarında bulunan taş, toprak ve çirkin görüntüler temizlenmeye başlandı.
  Mardin'de ağaçlandırma çalışmaları başlatan Vali Hasan Duruer, suyun yeteri kadar olmayışının ağaçlandırmayı fazla etkilemeyeceğini belirterek, susuz yetişebilecek, arazi yapısına uygun ağaç türleriyle yeşil bir Mardin hedeflediklerini söyledi.
  Duruer, "Mardin'de susuzluğa dayanıklı ağaçlar dikilecek. Hükümet Konağı önünden geçen yol üzerindeki orta refüjlerin toprakla doldurularak, kaldırımlarda ise belli noktalarda ağaç dikilerek kentin girişini güzelleştirmek istiyoruz. Kıraç alanlarnı ağaçlandıracağız. Yeşil bir Mardin hedefliyoruz." dedi.
  Mardin İl Çevre ve Orman Müdürü Fahrettin Ay, Vali Duruer'in talimatları doğrultusunda yol kenarlarını temizleme çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.
  Ay, "Milli ağaçlandırma seferberliği kapsamında Kıraç ve hazineye ait tarıma elverişsiz alanların ağaçlandırılmasına en kısa sürede başlayacaktır. Valimizin talimatları doğrultusunda yol kenarlarındaki çirkin görüntüleri iş makineleri desteğiyle temizliyoruz. Orta refüjleri toprak doldurarak ağaçlandırıyoruz. Kıraç alanların ve hazineye ait tarıma uygun olmayan alanların ağaçlandırılması konusunda talimat aldık. Programımızı hazırladık. Bu yıl içinde bin 250 hektar alana 1 milyon 500 bin ağaç dikmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu. (CİHAN)  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin'de Milyon Fidan Forum Tarih
Çanakkale Seramik Mardin'de 30 Milyon Avroluk Yatırım Yapacak Mardin Tanıtımı 1 Aralık 2010
Mardin'de ev fiyatları milyon doları buldu Mardin Tanıtımı 19 Mart 2010
Mardin Müziği, Mardin'de Müzik Hakkında Bilgi Mardin Tanıtımı 5 Ocak 2013
Mardin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Mardin'de Elektrik Sorunu Tarımda Yüzde 40 Verim Kaybına Yol Açıyor Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş