Mardin'de öğrenciler duvarları boyadı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 25 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin'de öğrenciler duvarları boyadı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Mardin’de Valiliği, GAP İdaresi, Gap Kadın ve Çocuk Derneği ve Başkent Üniversitesi Sosyal Hizmet Meslek Topluluğu işbirliği ile gerçekleştirilen Yaz Okulu Projesi kapsamında duvarlar boyandı.

  GAP Kadın ve Çocuk Derneği başkan yardımcısı ve proje koordinatörü Özlem Avuka, ve Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Bülent İlik’in yönettiği Mardin Valiliği ve GAP idaresinin desteklediği proje kapsamında Başkent Üniversitesinden gelen 23 öğrenci temiz çevre bilincini yaygılaştırmak için öğrencilerle birlikte bazı okul ve kent merkezindeki duvarlara resimler çizdi.
  Proje koordinatörü Özlem Avuka,‘’Bu tür duvar boyama etkinliği kent merkezinde hemen hemen hiç yoktu. Bu bir ilk oldu. Duvar boyama etkinliği sonrası tüm çocukların aileleri ile bire bir iletişim kurduk. Başkent Üniversitesinden Dr. Bülent İlik’in yönettiği Yaz Okulu Mardin’in Ofis ve İstasyon Mahallelerinde sürdürüldü. 50 si 4-6 yaş erken çocukluk programında olmak üzere toplam 400 (5-12 yaş arası )çocuk bu çalışmaya katıldı. Resim Öğretmeni eşliğinde 8-12 yaş arası çocuklar duvarları dilediklerince süslediler. 5-7 yaş arası çocuklar ise ellerinin 5 parmak izini duvarda resmettiler” dedi

  Kaynak: habermardin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin'de öğrenciler duvarları Forum Tarih
Mardin Müziği, Mardin'de Müzik Hakkında Bilgi Mardin Tanıtımı 5 Ocak 2013
Mardin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Mardin'de Elektrik Sorunu Tarımda Yüzde 40 Verim Kaybına Yol Açıyor Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Mardin'de Kar Yağışı 11 Mart 2011 Mardin Tanıtımı 11 Mart 2011
Süryaniler Mardin'de Doğuş Bayramını büyük bir coşku ile kutladı Mardin Tanıtımı 25 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş