Mardin Yeşilli Resim Kursu

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin Yeşilli Resim Kursu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeşilli’de Resim Kursuna Yoğun İlgi

  Yeşilli Halk Eğitim Merkezi tarafından Yeşilli Hükümet Konağı binasında açılan yağlıboya resim kursu Yeşilli’lerden yoğun ilgi görüyor.

  [​IMG]

  Yeşilli Halk Eğitim Merkezi tarafından Yeşilli Hükümet Konağı binasında açılan yağlıboya resim kursu Yeşilli’lerden yoğun ilgi görüyor.

  Kursa bayanların ilgisi daha fazla
  Hükümet Konağı binasında Kaymakamlık tarafından Halk Eğitim Merkezine tahsis edilen bölümde açılan kursa çoğunluğu bayan olmak üzere 13 kursiyer kayıt yaptırdı. Kursa katılanlar arasında öğretmen, öğrenci ve ev hanımı bayanlar da bulunuyor.
  Kursta ressam Nurettin Çakmak usta öğretici olarak görev yapıyor. Resim kursuna özellikle bayanların yoğun ilgi gösterdiğini belirten kurs öğretmeni Nurettin Çakmak, Yeşilli’de bu denli bir ilgi gösterilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek bütün kursiyerlerin heyecanlı, istekli ve yetenekli olduğunu ifade etti. Çakmak, bu kurs sürecinde kursiyerlerle beraber çok güzel eserler yapıp farklı ortamlarda açacakları sergilerle bu eserleri Yeşillililerle paylaşmayı sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.

  Bağış: “Halk Eğitimlerin bütün kazanımlarından Yeşillililer de yararlanmalı”
  Kursun 8 ay süreceğini söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bağış, kursun Perşembe ve Cuma günleri saat 13:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti. Halk Eğitim Merkezlerinin, yeni açtıkları resim kursunda olduğu gibi birçok güzel değerlerin, duyguların ve farklı sanatların el emeği ve göz nuru ile ifade edildiği gözde kurumlar olduğunu söyleyen Murat Bağış Halk Eğitim Merkezlerinin geniş yelpazesinin sağladığı bütün kazanımlardan Yeşillililerin yararlanmasını istediğini kaydetti.
  Farklı kurslar, etkinlikler, seminerler ve benzeri çalışmalarla her eve, her bireye ulaşmayı amaçladıklarının altını çizen Bağış, Halk Eğitime verdiği önem ve gösterdiği ilgiyle kendilerine şevk, çalışma azmi ve heyecan veren Kaymakam Ediz Sürücü’ye bütün Halk Eğitim camiası adına teşekkür etti.

  Kaynak: mardinlife
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin Yeşilli Resim Forum Tarih
Mardin yeşilli resim galerisi Türkiye Şehir-Bölge Resimleri 21 Ağustos 2008
Mardin Yeşilli Kaymakamından Öğretmenlere Kutlama Mardin Tanıtımı 23 Kasım 2010
Mardin - Yeşilli - Cumhuriyet Lisesi Mardin Mardin Tanıtımı 14 Mart 2010
mardin yeşilli okulları telefon numaraları Mardin Tanıtımı 21 Ağustos 2008
2017 Mardin nüfusu Mardin Tanıtımı 31 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş