Mardin Valisi Duruer'den Vatandaşlara 'Çevreye Duyarlı Olun' Mesajı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 5 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin Valisi Duruer'den Vatandaşlara 'Çevreye Duyarlı Olun' Mesajı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin Valisi Hasan Duruer, vatandaşlardan, tarihi kentin çevre temizliğine duyarlı olmalarını istedi.

  Vali Duruer, Dünya Çevre Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, doğanın insanlara sunduğu kaliteli yaşama karşılık, bilerek veya bilmeyerek insanların verdiği zararın geri dönüşümü, dünyayı ve üzerindeki canlıları tehdit ettiğini vurguladı.

  Çevreye verilen zararı en aza indirgeme sorumluluğunun insanlara ait olduğunu ifade eden Vali Duruer, bunu yerine getirmenin en kolay ve ekonomik yönteminin ise ağaç dikerek, doğanın kendisini onarmasına katkı sağlamak olduğuna dikkat çekti.

  Duruer, mesajında şunları kaydetti: "Hızlı nüfus artışı, plansız sanayileşme ve kentleşme, dünyanın akciğeri olan ormanların yok edilmesi gibi faktörler önemli çevre sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Bunun sonucu olarak da, kirlenen hava, su, toprak ve diğer doğal ortam canlılar için zararlı olabilecek boyutlara ulaşmıştır. Çevre sorunlarının aşılmasında devlete olduğu kadar, bireylere de önemli sorumluluklar düşmektedir. Etkilerini her gün yakından hissettiğimiz çevre sorunlarına herkesin ilgi göstermesi ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi, insanlık ve yurttaşlık görevidir. Unutmayalım ki, yaşadığımız çevreyi kirletmek; yaşadığımız çevreyi tüketmek ve yok etmek anlamına gelmektedir. Çocuklarımıza, en büyük miras olan, yeşil ve güzel bir çevre bırakmak zorundayız."

  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin Valisi Duruer'den Forum Tarih
Mardin Valisi Duruer Ömerlide İncelemelerde Bulundu Mardin Tanıtımı 4 Eylül 2010
2017 Mardin nüfusu Mardin Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Mardin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
Mardin evlerinin tarihçesi kısaca Mardin Tanıtımı 25 Haziran 2015
Mardin ve ilçelerinin toplam nüfusu 2014 Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş