Mardin' deki elektrik sorunu

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin' deki elektrik sorunu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ak Parti Mardin Milletvekili Yüksel Mardin Merkez’e trafonun ulaşmasından sonra Kızıltepe için de çalışmaların hızla sürdürüldüğü bilgisini verdi.

  Hafta içinde 100 megawattlık yeni trafonun Mardin’e ulaşmasının ardından Yüksel Mardin’in Kızıltepe ilçesi için de devreye girdi. Yeni trafonun devreye girmesiyle Mardin Merkez, Ömerli, Savur ve Yeşilli İlçelerindeki sıkıntıların çözüleceğini vurgulayan Yüksel; yeni trafonun hem Kızıltepe’deki yükü azaltacağını vurguladı hem de Kızıltepe’deki trafo merkezinin yanan ünitelerine ait parçalarının Mardin’e gönderildiğini belirtti.


  YÜKSEL: KIZILTEPE’DE TRAFO MERKEZİNİN YANAN ÜNİTELERİNE AİT PARÇALAR TEİAŞ’IN YOĞUN ÇALIŞMASI SAYESİNDE YOLA ÇIKTI. ÜÇ KAMYONA YÜKLENEN TRAFO MALZEMELERİ EN GEÇ CUMARTESİ SABAH KIZILTEPE İLÇEMİZDE OLACAK.

  Kızıltepe İlçesi’nde trafo merkezinin yanan üniteleri ile ilgili TEİAŞ yetkilileriyle görüşen Yüksel; malzemelerin temine dildiğini ve üç kamyona yüklenene malzemelerin yola çıktığını vurguladı.

  Araçların ve malzemelerin en geç Cumartesi günü ilçede olacağını belirten Yüksel; çalışmaların sürdüğünü ve araçların Kızıltepe’ye ulaşmasıyla beraber yetkililerin 24 saat çalışacağını söyledi.

  Mardin Merkez’e gönderilen trafonun montaj işlemlerinin başarıyla yürütüldüğünü de belirten Yüksel; elektrik kesintilerinin asgariye indirilmesi ve arızaların giderilmesi için de TEİAŞ’tan özel ekipleri Mardin’e gönderdiklerini vurguladı.

  İlin dağıtım sistemine enerji sağlayan trafo merkezi olan Batman’daki yetkililerle de görüşen Yüksel; Mardin’deki vatandaşların en büyük sorunlarından olan elektrik sorununa kökten çözüm bulunması için Bakanlık yetkilileri ve TEİAŞ yetkilileriyle sürekli görüşme halinde olduklarını ve sorunlara anında müdahale ettiklerini belirtti.


  YÜKSEL: VATANDAŞLARIMIZA KAPIMIZ, TELEFONLARIMIZ 7 GÜN 24 SAAT AÇIK. TBMM’NİN TATİLE GİRMESİYLE DE MEMLEKETİME GİDİP HEMŞERİLERİMLE BİREBİR GÖRÜŞECEĞİZ; SORUNLARI YERİNDE GÖRÜP ANINDA YERİNDE MÜDAHELE EDECEĞİZ.

  Vatandaşların da elektrik veya bunun yanı sıra bölgelerindeki sorunları her zaman kendisine aktarılmasını isteyen Yüksel; kapılarının 7 gün 24 saat açık olduğunu vurguladı. Yüksel şu noktaları vurguladı:
  Elektrik sıkıntısı ile ilgili vatandaşlarımızın telefonları ve epostaları sayesinde sorunların kaynağını anında öğrenip anında müdahale ediyoruz. Bu ve diğer konularda vatandaşlarımızın bize her türlü kanal; telefon olsun, eposta olsun, web sitemiz üzerinden olsun ulaşmasını istiyoruz. Zaten Temmuz sonunda TBMM’nin tatile girmesiyle beraber; memleketim ve seçim bölgem Mardin’de vatandaşlarla kucaklaşacağız. Dertlerini dinleyip sorunlarına anında müdahale edeceğiz.

  Elektrik kesintileriyle ilgili çalışmaların Mardin Merkez’de ve Kızıltepe’de aralıksız devam ettiği bilgisi alındı.

  Kaynak
   
  Son düzenleme: 22 Temmuz 2010

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin' deki elektrik Forum Tarih
Mardin'deki Tarihi Yapıtlar Mardin Tanıtımı 2 Ekim 2010
Suriye'deki fırtına Mardin'i toza buladı Mardin Tanıtımı 14 Ocak 2010
Vali Duruer, Mardin'deki 1 yılını değerlendirdi Mardin Tanıtımı 5 Ocak 2010
Mardin'deki tapınakların tarihi gün ışığına çıktı Mardin Tanıtımı 4 Ocak 2010
Mardin'deki Üniversitede Süryanice'nin Öğretilmesi Türkiye için Büyük Zenginlik Olur Mardin Tanıtımı 19 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş