Mardin Belediyesi Araçlarını Uzaydan Takip Edecek

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Belediye hizmet araçlarına takılan, Araç Takip Sistemi ( GPRS) sayesinde, uydudan alınan bilgilerle internet üzerinden araçların tüm teknik takibi yapılabilecek. İlk etapta beş araca takılan GPRS sayesinde araçların; yakıtı, yaptıkları kilometre, güzergahları bakımonarım ile ilgili tüm teknik takipleri yapılabilecek.
Yakıt israfı ve suistimalleri engellemek için hizmet araçlarına GPRS taktıklarını söyleyen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu; “Belediyede bilgi ve teknoloji kullanımını artırdık. Araçlarımızın yakıt israfını engellemek, teknik takibini yapmak, hız limiti ve güzergahlarını kontrol altına alabilmek için ilk etapta beş aracımıza GPRS taktık.Önümüzdeki günlerde belediye araçlarının tamamı bu sisteme geçecek.”dedi.
Yakıta ayda milyarlarca lira para ödediklerine dikkat çeken Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, “Halkımıza daha iyi hizmet edebilmek için belediyenin kaynaklarını daha dikkatli kullanıp, israfın önüne geçmeliyiz. şeklinde konuştu.Kaynak:mardinx.com
 

Üst