Mardin Avrupalıları Giydirecek

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin Avrupalıları Giydirecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  OSB'DE İNCELERLERDE BULUNAN VALİ HASAN DURUER "İSTİHDAM ALANI YARATAN YATIRIMCILARIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ"

  [​IMG]

  Mardin'de Organize Sanayi Bölgesinde 3 bin metrekare alan üzerinde tekstil alanında yatırım yapan A.Kadir Akkuş'u MARSİAD Başkanı Nasır Duyan ile birlikte ziyaret eden Vali Hasan Duruer,yaptıkları yatırımlarla istihdam alanı yaratan işadamlarının yanında olacaklarını söyledi.
  Vali Duruer, Son zamanlarda Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı firmaların sayısında artış olduğunu ve OSB'de arsa sıkıntısı yaşandığını ifade eden Vali Duruer, ikinci OSB için çalışmalara başlandığını söyledi. Duruer yaptığı açıklamada "Mardin OSB'nin ulaşım,altyapı ve konumu itibari ile son zamanlarda yatırım yapmak isteyen iş adamlarının gözdesi haline geldi. Valilik ve OSB yönetimi istihdama dönük yatırım yapan iş adamlarının yanında olacağız" dedi.
  OSB'de Kover Tekstil adı altında 3 bin metrekare alanda tektstil alanında yatırım yaptıklarını söyleyen işadamı A.Kadir Akkuş,ilk etapta 100 kişiye ardından 300 kişiye istihdam alanı yaratacaklarını bildirdi. Akkuş şunları söyledi; "Başta İspanya, İtalya ve Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerine Kover ve ülkelerin kendi markaları ile giyim hazırlayacağız. Avrupalıları giydirmekten son derece mutlu olacağım. Kumaşından kesimine,dikişinden ambalajına kadar her şeyi biz yapacağız.İnşaat biter bitmez makineleri getireceğiz ve hemen çalışmaya başlayacağız.İlk aylarda 100 kişi çalışacak,ardından çalışan sayısını 300 kişiye çıkarmayı hedefliyoruz."
  MARSİAD Başkanı Nasır Duyan ise ikinci OSB için yer belirleme ve alt yapı çalışmalarının bir an önce başlatılmasının zorunlu bir hal aldığını söyledi.


  Kaynak: habermardin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin Avrupalıları Giydirecek Forum Tarih
2017 Mardin nüfusu Mardin Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Mardin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
Mardin evlerinin tarihçesi kısaca Mardin Tanıtımı 25 Haziran 2015
Mardin ve ilçelerinin toplam nüfusu 2014 Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
Mardin Büyükşehir belediyeleri ve bağlı belediyelerin nüfusları 2014 Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş