Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BÖLGENİN EN İYİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

  Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin kendi ölçeklerinde bölgenin en iyi diş tedavi merkezi olduğu belirtildi. Ağız ve Diş Sağılığı Merkezi Baştabibi Dt. Başhekim Abdülkerim Işıker günde 500 kişinin diş tedavisini gerçekleştirdiklerini söyledi.
  Mardin Ağız Sağlığı ve Diş Merkezi Baştabip Yardımcısı Dt. A.Kerim Işıker, kesintisiz hizmet verdiklerini, 29 diş hekiminin gündüz 22 ünitede hastalarının diş tedavisini gerçekleştirdiğini ifade etti.
  Herkesin en az 6 ayda bir diş hekimi muayenesinden geçmesi gerektiğini özellikle ilköğretim yaşına gelen çocukların muhakkak muayeneden geçmesi gerektiğini kaydeden Dt. Işıker “ bir birey sağlıklı bir ağza sahip olsa bile muhakkak 6 ayda bir diş hekimi muayenesinden geçilmesi gerekir. Özellikle çocuklarda muhakkak muayeneden geçmesi gerekir. çocukların dişinde,diş etinden bir problem varsa erkenden teşhis edilerek tedavisi yapılabilir. Bunun yanında muhakkak dişlerin fırçalanması lazım.Bu konuda ebeveynlere çok iş düşüyor. Ebeveynler önce kedi dişlerini sonrada çocukların dişlerini fırçalamalarına dikkat etmelidir.” Dedi.
  Günde ortalama 500 hastaya baktıklarını İlçelerden de tedavi için vatandaşların geldiğini aktaran Dt.Işıker şöyle konuştu “Geçen yıl içinde 92 bin 974 kişiyi muayeneden geçirdik. Ortodonti ve çene cerrahisi dışında dışarıya hasta sevki yapmıyoruz. Ağız Sağlığı ve diş merkezimizde 290 diş hekimi görev yapmaktadır. Şu anda diş hekimi açığımız bulunmamaktadır. Bir tek Çene cerrahi uzmanımız eksik. O da tamamlandığında tam teşekkülü bir sağlık merkezine dönüşürüz. Ayrıca Hafta içinde 3 diş hekimi arkadaşımız gece saat 23.00’e kadar görev yapıyor. Hafta sonlarında da duruma göre 3-4 hekim arkadaşımız nöbet tutuyor. Kesintisiz hizmet vermeyi amaçlıyoruz.”

  Kaynak: habermardin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mardin Ağız Diş Forum Tarih
2017 Mardin nüfusu Mardin Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Mardin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
Mardin evlerinin tarihçesi kısaca Mardin Tanıtımı 25 Haziran 2015
Mardin ve ilçelerinin toplam nüfusu 2014 Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
Mardin Büyükşehir belediyeleri ve bağlı belediyelerin nüfusları 2014 Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş