Manyetik Alanın İnsan Ve Çevre Sağlığına Etkileri Nelerdir?

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda Mavi_inci tarafından 21 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Manyetik Alanın İnsan Ve Çevre Sağlığına Etkileri Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Manyetik Alanın İnsan Ve Çevre Sağlığına Etkileri Nelerdir?
  Manyetik alanın zararları nelerdir?


  Manyetik alan hayatımınızın neredeyse her noktasında artık var. Manyetik alanın sağlığa zararları hakkında açıklama yapan uzmanlar, manyetik alanın etkilerinden nasıl korunabileceğinizi anlattılar.


  Hayatımızda manyetik alanla karşılaşmadığımız bir yer nerede ise yok gibidir. Bu manyetik alanın hayatımıza olan olumsuz etkileri herkes tarafından bilinmektedir . Bedensel bozukluklardan psikolojik bozukluklara kadar hayatımıza dengesizliklere neden olmaktadır.

  Çalışan bir televizyon, çamaşır makinesi, buzdolabı, yaşadığımız yere yakın baz istasyonu, saç düzleştiriciler, elektrik trafoları hatta elektrik kabloları gibi örneklerimizi çoğaltabileceğimiz birçok şey kontrolümüzün dışında hayatımızı etkilemektedir. Bu gibi araçlardan çıkan manyetik enerji dalgaları bizim iç enerji dünyamıza saldırmaktadır. Bu saldırı sonucu hayatımız farkında olmadan kısalmaktadır. Eskiden, insanların neden uzun yaşadığı sırrının altında bu yatıyor olsa gerek.

  Bu nedenle, yaşam alanlarımız olabildiğince –sağlık açısından- bu saldırıdan uzak olmalı. Enerji tıbbı, insanın hayatı boyunca karşılaştığı hastalıkların % 33 ünü çevresel faktörlerin oluşturduğunu kabul eder.

  TV, gürültü, yüksek voltaj, elektrik sistemleri gibi ağır enerji frekanslarının etkisi altında devamlı kalıyorsak vücudumuza her gün daha çok hasar vermektedir. Hiçbir sağlık tedavisi uzun süre etkili olmaz, çünkü bağışıklık sistemi devamlı zorlanmakta ve zayıflamaktadır. Bu yüzden enerji dengelemesi gereklidir. Bu durum stres, panik atak, uyku bozuklukları, kronik yorgunluk benzeri etkiler yanı sıra kanser, kalp-hipertansiyon gibi ölümcül hastalıkların artmasına ve daha genç yaşlarda görülmeye başlamasına neden olmaktadır.

  Elektrikli cihazlarının zararlarını anlatan bir olay da şöyledir. Dr Michael Broking 17 yıl kanser olan bir kadın hastasıyla yaşamıştır. Sonuçta kadın ölmüştür. Daha sonra yapılan araştırmada yatağın üzerine ve yatağın yaylarına ve bütün yatağa yayılan başucunda elektrik sızdıran bozuk bir priz bulunmuştur. Bu prizin 17 sene önce yerleştirildiği, yapılan araştırma sonunda anlaşılmıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Manyetik Alanın İnsan Forum Tarih
Dünyanın Manyetik Alanının Değişmesi ve Sonuçları Uzay ve Gökyüzü 9 Mayıs 2011
Manyetik Alanın - Manyetik Alanının Sağlığa Etkileri Elektronik Genel Bilgi 12 Ekim 2008
Elektromanyetik Dalga Ne Demektir Hakkında Kısaca Bilgi Konu Dışı Başlıklar 20 Ekim 2013
8. Sınıf Elektrik Akımının Manyetik Etkisi Öğretmenlerimizin Bölümü 11 Mart 2013
Teknoloji Tasarım Düzen Kuşağı - Manyetik Paneller Video İzle Eğitim Videoları & Flash ve Slaytları 23 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş