mantik

'Fıkra & Komik Yazılar' forumunda DilzaR tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  mantik konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BASİT BİR MANTIK

  Harvard Üniversitesi'nin mezunlar derneğinin NewYork'ta bir şubesi varmış. Yüzlerce eski mezun öğlenleri gelip orada yemek yermiş.Günlerden bir gün Harvard Üniversitesi rektörü NewYork'a işi düştüğünde oraya yemek yemeye gelmiş. Tabii ki tanınmıyor.Kapıdan girmiş ve vestiyerdeki yaşlı zenciye şapkasını, paltosunu ve şemsiyesini uzatmış.

  Saygılı vestiyer memuru yaşlı zenci şapka, şemsiye vepaltoyu almış,bembeyaz dişlerini gösteren bir selam ve gülücük sarkıtarak, eşyaları kabul etmiş, ama hiçbir fiş,bilet makbuz vermemiş.Rektör şaşırmış ama bir şey dememiş. Nasıl olsa çıkarken bana yanlış giysileri verirler diye düşünmüş, o zaman da zaten buranın müdürü benim ile beraber dışarıya
  gelecek olduğu için, onu ikaz ederim ve fiş sistemini başlatırlar yaklaşımına girmiş.

  Gerçekten de mezunlar derneğinin müdürü onun yanına gelmiş, beraber yemek yemişler, yemekten sonra da müdür rektörü kapıya kadar çıkartmış, kapıda vestiyere gelmişler, rektör yaşlı zencininönüne dikilip, malzemelerini istemiş, zenci gene müthiş dişlerini gösteren gülücüğünü saçarak vestiyerin arkasına geçmiş ve doğru şapka,doğru palto ve doğru şemsiyeyi getirerek rektörün eline tutuşturmuş. Tabiirektör fena halde bozulmuş. Çünkü doğru malzeme kendisine geriverilince itiraz senaryosu çalışmıyor, nutuk atılamıyor, müdür ikaz edilemiyor.Duruma bozulan rektör gene de kurcalamaya çalışmış.

  - Bu şapka, şemsiye ve paltonun benim olduğunu nereden biliyorsunuz?
  diye sorarak hırçınlanmış. Zenci gene dişlerini ve saygılı selamını sarkıtarak;

  - Bunların size ait olup olmadığını bilmiyorum efendim! demiş.

  İşte şimdi yakaladım! diye aşka gelen rektör derhal saldırmış: O zaman bunları neden bana verdiniz? Zenci bir kere daha gülücük ve diş dolu selamını saygı ile vererek yinelemiş

  - Çünkü onları bana siz vermiştiniz!

  Diploma, apolet, unvan, uzmanlık falan filan hiçbiri önemli değil. Hayatta başarı için gerekli olan basit ve sağlam bir mantıktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - mantik Forum Tarih
Sevgilime Romantik Sözler Kısa Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 26 Temmuz 2013
Mantık Hatası Nedir Mantık Hatası Ne Demektir? Eğitim Bilgileri 18 Temmuz 2013
Romantik sevgililer günü mesajları 2017 Güzel Aşk Sözleri 12 Şubat 2013
2017 Sevgililer Günü Mesajları - Sevgililer Günü Romantik Resimler Güzel Aşk Sözleri 9 Şubat 2013
2015 Aşk Sevgi Resimleri, 2015 Romantik Aşk Resimleri Aşk ve Sevgi Resimleri 17 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş