Mansur Yavaş'dan şok iddialar

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 30 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Mansur Yavaş'dan şok iddialar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, AKP adayı Melih Gökçek'le başa baş yarıştıklarını söyleyerek, “Sandıkların yüzde 50'si açıldı. Yüzde 36 Gökçek, yüzde 34 de biziz. Karayalçın ise yüzde 31” dedi.

  MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, parti genel merkezine partililerin alkışları arasında geldi. Yavaş'ın kürsüye geçmesi ile birlikte genel merkezde elektirkler kesildi. Jenaratörün devreye girmesi ile konuşmasına başlayan Yavaş, sandık başındaki görevlilerin tutanakları sonucu elde ettikleri rakamlara göre, Gökçek ile başa baş gittiklerini belirti. Yavaş, “Sandıkların yüzde 50'si açıldı. Yüzde 36 Gökçek, yüzde 34 de biziz. Karayalçın ise yüzde 31” dedi.

  YSK VE EMNİYETİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM

  Yavaş, Ankara genelinde elektriklerin sık sık kesilmesine de tepki göstererek, “Seçime gölge düşüyor. Sandıklar ve oy pusulaları tehlikede. Bilgisayar sistemleri çöktü. Sağlıklı veri girişi yapılamıyor. Başta YSK olmak üzere emniyet güçleri göreve çağırıyorum” dedi.

  Sandıklarda çeşitli hırsızlıklar olduğu iddiasında bulunan Yavaş şunları söyledi:

  “Yeni Mahalle'de bir kişi sandık çalarken suçüstü yakalandı. Bazı seçim kurullarının önünde belediye otobüsleri bulunuyor. Neden bu araçlar kullanılıyor? Yine Dikmen'de oy pusulası hırsızlığına rastlandı, Gölbaşı'nda da aynı şekilde. Yenimahalle'de dün akşam AKP'li bir ilçe başkanı bilgisayarlarla oynarken yakalandı. Bu kişi hakkında tutanak tutuldu. Ancak bu tutanağın bir sureti bize verilmedi. Seçimlere gölge düşmek üzeredir. İl, ilçe seçim kurulları derhal harekete geçmelidir. Belediye araçları ilçe seçim kurullarının önünden derhal çekilmelidir. 21. yüzyılda bir seçim akşamında elektrikler kesiliyorsa, mutlaka bunun bir izahı olmalı. Bu şekilde adaletli bir seçim olamaz. Tüm sandık tutanaklarını toplayıp. İtirazları ona göre yapacağız.”

  Yavaş, konuşmasının ardından alkışlar eşliğinde genel merkezden ayrılarak, seçim bürosuna geri döndü."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mansur Yavaş'dan şok Forum Tarih
Mansur İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 29 Şubat 2012
Ebu Cafer El- Mansur ve Harun Reşit Dönemi Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 23 Ocak 2012
Asakir-i Mansure-i Muhammediyye Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 6 Aralık 2011
Mansurlu Köyü Hakkında Bilgiler Hafik Sivas Sivas Tanıtımı 20 Ocak 2011
Mansurlu Köyü Hakkında Bilgi Hafik Sivas Sivas Tanıtımı 20 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş