Manisa - Salihli - Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Manisa - Salihli - Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi - Manisada Bulunan Liseler

  Okulumuz 29 Ağustos 2000 tarihinde 50. Yıl İlköğretim Okuluna ait eski binada Eğitim-Öğretime başlamıştır. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılı 2. döneminden itibaren kendi binasında eğitim başlamıştır.

  İlk yıl okula 72 öğrencinin kaydı yapılmış ve daha sonraki yıllarda bu sayı 48’e düşürülmüş, son üç yılda ise okula alınan öğrenci sayısı 60’a çıkarılmıştır. Bugün okulumuzdaki toplam öğrenci sayısı 247’dir.

  Okulumuz ilk mezunlarını 2004 yılında vermiştir. Bu güne kadar toplam 309 öğrenci okulumuzdan mezun olmuştur. Bunlardan 294 tanesi bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmiş ve genel başarı oranı % 95,5 olarak gerçekleşmiştir. Mezun olan öğrencilerimizin % 70’i öğretmenlik programlarını tercih ederken % 30’luk bir kısmı da tıp, eczacılık, hukuk, siyasal bilgiler ve mühendislik fakültelerini tercih ederek yerleşmişlerdir. 2008 Yılında bu oran %58'e %42 olmuştur. Okulumuz bu başarısıyla kısa sürede ilçemizin en başarılı okulu haline gelmiştir. 2008 yılında Anadolu Öğretmen Liseleri arsında 6. olmuştur.

  Okulumuzun öğretim kadrosunda, hepsi branşlarında son derece deneyimli 24 öğretmenimiz bulunmaktadır.

  Okulumuzu tercih eden öğrencilerin çok başarılı olmaları dolayısıyla üniversiteyi kendilerine birinci hedef olarak seçmektedirler. Bunların yanında okulumuzun sosyal ve sportif etkinlikleri de sürmektedir. Futbol, Basketbol, Masa Tenisi, Voleybol ve Satranç turnuvaları düzenlenmektedir. Gezi kulübümüz, her yıl düzenli olarak biri İzmir kitap fuarına olmak üzere en az iki gezi düzenlemektedir. Her yıl 24 Kasım ve 16 Mart kutlamaları ilçe programı olarak okulumuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Okulumuz müzik korosu ve iki adet ergin izci ocağı faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Okul aile-birliğimiz de başarılı çalışmalar yapmaktadır. Özellikle dört yıl başkanlık görevini yürüterek geçen yıl görevi biten Mimar Şerife Günseli CAN, çalışmalarıyla bize destek olmuş ve olmaya devam etmektedir. Kermesler, çaylar, dönem sonu ile mezuniyet törenleri ve diğer organizasyonların yapılmasına okul aile birliğimiz öncülük etmektedir.

  Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi olarak amacımız; bugün ülke çapında sayıları 194’a ulaşan Anadolu Öğretmen Liseleri arasında ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek ve bize emanet edilen gençlerimize en iyi eğitimi sunmaktır.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: MANİSA / SALİHLİ
  Adı: SALİHLİ ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ
  Adresi: Cumhuriyet Mh. Katip Sk. No:29 Salihli / Manisa
  Telefon Numarası: 2367134424
  Faks Numarası: 2367155257  MANİSA-SALİHLİ (Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Manisa Salihli Salihli Forum Tarih
Yılmaz Şehit Hüseyin Arı İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Nisan 2012
Yeşilova İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Nisan 2012
Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa Manisa Tanıtımı 22 Nisan 2012
Taytan İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa Manisa Tanıtımı 22 Nisan 2012
Şehitler İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa Manisa Tanıtımı 22 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş