Manisa - Kula - Gökçeören Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Manisa - Kula - Gökçeören Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Gökçeören Lisesi - Manisada Bulunan Liseler

Okulumuz 1970-71 öğretim yılında Gökçeören Ortaokulu olarak açılmıştır.26.10.1989 tarihine kadar Merkez Yunus Emre İlköğretim Okulunda ikili öğretim yaparak eğitim-öğretimine devam etmiştir.26.10.1989 tarihinden itibaren kendi binasında eğitim-öğretimine devam etmiştir.1992-1993 öğretim yılı 2. kanaat döneminde ortaokul bünyesinde lise açılmıştır.1993-94 öğretim yılı başında okulun adı Gökçeören Lisesi olarak değiştirilmiştir.1997-98 eğitim-öğretim yılına kadar bünyesinde ortaokul ile birlikte eğitim-öğretimine devam etmiş ve 1997-98 öğretim yılı başında 8 yıllık eğitimin başlaması ile birlikte bünyesinde bulunan orta kısım Ulupınar İlköğretim Okulu'na devredilmiş ve aynı öğretim yılı Ulupınar İlköğretim Okulu'nu fiziki yetersizliğinden dolayı eğitim-öğretimine Liseye ait binada,lise de Ulupınar İlköğretim Okulu binasına taşınarak devam ettirmiş,hala eğitim-öğretimine aynı şekilde devam etmektedir.

Okulumuzda 6 adet derslik,1 idareci ve 1 memur(öğretmenler,arşiv odası) odası bulunmaktadır.Müdür,Müdür Yardımcısı,10 öğretmen,1 memur ve 1 hizmetli okulumuzdu görev yapmaktadır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: GÖKÇEÖREN LİSESİ
    Adresi: ikioluklu Mh. Gökçeören Nahiyesi Kula / Manisa
    Telefon Numarası: 2368278008

MANİSA-KULA (Gökçeören Lisesi)

Yükleniyor...