Manda Görmek Rüya Tabiri

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 19 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Manda Görmek Rüya Tabiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gözüpek heybetli ve tahammüllü bid'at reisine hırslı ve saldırgan kimseye Kadının manda baynuzu gibi boynuzları olduğunu görmesi eğer ehil ise velayete yahut melik ve yönetici yakınları ile evlenmesine; ehil değilse velisinin yönetici olmasına Çifttçinin ziraatte kullandığı manda ihtiyaç ve yoksulluğa delalet eder. (Manda sığır cinsinden olduğundan ayrıca Bakınız; Sığır.)
  Başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir.
  Başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir.
  İşini bilen mert ağırbaşlı cesur dürüst güvenilir çalışkan önemli bir insan demektir.
  Kirmani'ye göre; rüyasinda bir çok mandalara sahip oldugunu gören cesaret sahibi ve kuvvetli bir topluma bas olur. Eger böyle bir durumda degilse bu rüya yine de çok hayirlidir. Bazi yorumculara göre rüyada manda görmek sigir görmek gibi tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada manda görmek takatinin fevkinde halkin eziyetine tahammül eden ve hiç bir kimseden korkusu olmayan heybetli ve secaatii bir kimse île tabir edilir. Bir kadin rüyasinda manda boynuzu gibi boynuzu oldugunu görse amir olur. Manda heybetli hileli söz söyleyen kara ve denizde çok yolculuk yapan haris ve düsmana saldiran bir kimsedir. Bazen de manda kendisinde hayir ve menfaat olmakla beraber zahmet çekmeye çalismaya ve darliga isarettir. Görülen manda ziraatta çalistiriliyorsa fakirlik ve ihtiyaca isarettir. Birçok mandalara sahip oldugunu gören kimse vali tayin edilir. Mandaya binmek veya onunla bir is yapmak için ugrasmak öküzde görülen tabir gibidir. Disi mandalar bütün hallerde sigir gibi tabir edilir.
  Rüyada manda görmek; iyi haberler alacağınıza mandanın size doğru geldiğini görmek; uzaktan bir yakınınızın geleceğine ve güçlü bir insandan yardım göreceğinize mandanın boynuzları ile size vurduğunu görmek; ölüm tehlikesine manda eti yemek; kazanca işarettir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Manda Görmek Rüya Forum Tarih
Taşkömürü yatakları hangi jeolojik zamanda oluştu kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
Ormandaki hayvanlar ile ilgili hikaye kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 24 Ocak 2017
Temizlik imandan gelir kompozisyon Makaleler-Denemeler 24 Kasım 2016
Osmanlı Devleti'nin kısa zamanda büyümesinin sebepleri nelerdir kısaca Tarihi Bilgiler 21 Kasım 2016
Sömürgecilik ile manda ve himaye sistemi arasında ortaya çıkarabileceği sonuçlar Sorular ve Cevaplar 12 Ekim 2015

Bu Sayfayı Paylaş