MANİSA Kaplıcaları

'Manisa Tanıtımı' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. MANİSA Kaplıcaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  MANİSA Kaplıcaları


  Emir (Emirler) Kaplıcası (Kula)

  [​IMG]

  Manisa Kula ilçesinin 17 km. uzağındaki bir yamaçta yer alan Emir Kaplıcası dğal su kaynağı yönünden önemli bir kaplıcadır. Kaplıcanın ana kaynağın debisi 1.8 lt/sn, küçük kaynaklarla toplam debisi 1/sn. dir.Bu kaplıcanın suları romatizma, safra kesesi, karaciğer ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

  Kaplıcanın çevresinde eski tarihlere inen hamam kalıntıları bulunmaktadır. Günümüzde kaplıca çevresinde dinlenme tesisleri bulunmaktadır.  Ilıcak Kaplıcası (Merkez)

  Manisa’nın 9 km. kuzey doğusunda bulunan Ilıcak Kaplıcası başta böbrek olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara iyi gelmektedir.


  Kurşunlu Kaplıcası ( Salihli)

  [​IMG]

  Manisa Salihli İlçesinin 7 km. güneyinde bulunan Kurşunlu Kaplıcası’nın suları bikarbonat, kalsiyum, sülfat, kükürt-hidrojen ve karbondioksit içermektedir. Kaplıca suyunun sıcaklığı 52 Co olup, PH değeri de 5,8’dir.

  Kurşunlu kaplıcası karaciğer, safra kesesi, romatizma, sinir, solunum yolu enfeksiyonları, cilt, siyatik hastalıklarına iyi gelmektedir.  Hisar Kaplıcaları (Demirci)

  Manisa Demirci ilçesinde bulunan Hisar Kaplıcalarının tarihi geçmişi MÖ.II.yüzyıla Kral Kreisus dönemine kadar inmektedir.

  Kaplıcanın suyu sodyum, kalsiyum ve bikarbonatlı alkalik su içermektedir. Kaplıca alanı aynı zamanda mesire yeri niteliğinde olup, çevresinde turistik tesisler ve mesire alanları bulunmaktadır.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - MANİSA Kaplıcaları Forum Tarih
2017 Manisa nüfusu Manisa Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Manisa nüfusu kaçtır? Manisa Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Manisa Nüfusu Manisa Tanıtımı 30 Ocak 2014
2013 Manisa Nüfusu Kaçtır? Manisa Tanıtımı 29 Ocak 2013
2013 Manisa Anadolu Liselerinin Taban Puanları Liselerimiz 14 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş