Malt - Kendi Adını Taşıyan İlk Albüm

'Albüm Tanıtımları' forumunda Asi_isyankar tarafından 21 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Malt - Kendi Adını Taşıyan İlk Albüm konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  90'lı yıllarda Badluck grubunun solistliğini yapan, ekranların tanınan simalarından Cenk Durmazel, yeni gurubu MALT ile hazırladığı ilk albümü "KENDİ ADINI TAŞIYAN İLK ALBÜM" Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.
  Yol albümü niteliğinde olan Malt'ın "KENDİ ADINI TAŞIYAN İLK ALBÜM"ü eğlenceli, hayatı sorgulayan ve ironi yüklü sözlerinin yanı sıra sert ve enerjik sounda sahip bir performans albümü.
  Cenk Durmazel, Malt ile 3 hafta gibi bir sürede kaydettiği ilk albümleri için; sek ve buzsuz oldu benzetmesini yapıyor. Zor hayat şartları altında yaşayanlar için pozitif yüklü parçalar söyleyen Malt, bu albümü dinlerken kimsenin dert sahibi olmayacağını söylüyor.
  "Tanımadığımız insanlar üzerinden ticari sonuçlara varmak yerine ne hissediyorsak onu yaptık" diyen Cenk, Erdem'den sıkıldığı bir dönemde, yanına aldığı 3 kişi ile kurduğu Malt ile yüzlerce türü karıştırmadan sadece rock yapıyor.
  ATM stüdyolarında hazırlanan albümde tüm şarkı sözleri Cenk Durmazel'e ait, besteler ise gurubun ortak çalışması sonucu ortaya çıktı.

  Cenk Durmazel(vokal), Cenk Turanlı(bas), Barış Ertunç (gitar) ve Güray Gürsoy 'dan(davul) oluşan MALT'ın ilk klibi "Aşkın Gözü" adlı parçaya gurubun davulcusu Güray Gürsoy yönetmenliğinde, 35 mm formatında çekildi. Sütlücede bulunan Makine Stüdyolarında, yeşil background da çekildikten sonra, bilgisayarda çeşitli teknikler yardımıyla arka fondaki mekanlar oluşturuldu.

  01. Askin Gözü
  02. Katir
  03. Gol
  04. Portakal
  05. Ask Sarkisi
  06. Dolmus
  07. Deprem
  08. Gezegen
  09. Devam
  10. Motor
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Malt Kendi Adını Forum Tarih
Maltepe savaşı sebepleri ve sonuçları kısaca Tarihi Bilgiler 6 Ekim 2015
Aşk Bahçesi Kitabı - Marcus Malte Kitap, Resim ve Dergi 27 Eylül 2011
Maltepe İlköğretim Okulu Bilgileri Çankaya Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Ağustos 2011
Malta Seferi-Osmanlı malta kuşatması Tarihi Bilgiler 6 Haziran 2011
Malta Eurovision Şarkısı 2011 Yabancı şarkı sözleri 18 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş