Malevolent Creation (Malevolent Creation Kimdir? - Malevolent Creation Hakkında)

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 23 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Malevolent Creation (Malevolent Creation Kimdir? - Malevolent Creation Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Malevolent Creation
  1987 senesinin New York’una dönersek Malevolent Creation’un kökleri ile ilgili ilk bulgulara rastlayabiliriz.. Grup underground piyasasında efsanevi olarak nitelendirilecek ilk demosundan sadece 100 kopya hazırlamış ve death metal piyasasında adından bahsettirmeye başlamıştı.. Derken Florida’ya taşındılar ve ikinci demolarını kaydederek 1000 kopya hazırladılar ve bu sefer gerçekten varlıkları hissedilmişti. Grup bu ikinci demoda yeni bir baterist kullanmış ve aynı zamanda John Rubin’i de gitarist olarak gruba kazandırmıştı.. Ertesi sene tekrar baterist değiştirdiler ve Mark Simpson gruba katıldı. Gayet güçlü bir kadro oluşturan grup, üçüncü demolarıyla beraber Roadrunner Records ile anlaşma imzaladı ve ilk albüm “The Ten Commandments” 1991’de piyasaya çıktı..

  1992 senesinde Rubin ve Simpson yerlerini gitarist Rob Barrett ve baterist Alex Marque’e bırakırken yeni kadro ikinci albüm “Retribution”u kaydetti.. 1994 tarihli “Stillborn” albümüyle beraber Rubin gruba geri döndü ve ‘Crazy’Larry Hawke baterist olarak gruba katıldı, tabi Marquez ve Barrett’e yol görü-nmüştü.. 1994 senesinde gerçekleşen “Stillborn” turnesinin ardından Hoffmann gruptan ayrıldı ve boşalan vokalist pozisyonunu da bas gitarist Jason Blachowicz doldurdu.. Tabi tüm bu değişimler içerisinde, baterist de yine değişiyordu ve bu sefer setin arkasında Dave Curloss vardı.. Bir çok örnekle görülebildiği üzere grupta değişim hiç bitmiyordu.. Fascania, grubun üyeleri konusunda çok acımasızdı ve tek felsefesi vardı “Eğer yavaşsan, gidersin”.. fakat ilginçtir kişisel problemler ve kadro değişiklikleri grubun hızını hiçbir zaman kesemedi.. Savaşta yaralananlar geride bırakıldı ve savaş durmaksızın devam etti..

  1998’de piyasaya çıkan toplama albüm ”The Fine Art of Murder” zayıf ve piyasa müzik yapan gruplara death metalin ne olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.. Bu toplama albümün ardından grup, 4 video ve 4 bonus şarkıyla yine toplama bir albüm “Manifestation”u çıkardı.. 2000 senesinde çıkan efsanevi albüm “Envenomed” hayranlarını olduğu kadar metal çevrelerini de oldukça etkiledi.. Birkaç kadro değişikliğiyle beraber Malevolent Creation müziğinden ve sertliğinden hiçbir şey kaybetmeden 2002’e “The Will To Kill” ve bu sene içerisinde “Warkult” albümlerini piyasaya çıkarırken, “Death metal nedir?” sorusunun en canlı örneklerinden biri olarak müzik hayatlarına devam etmekteler..

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Malevolent Creation (Malevolent Forum Tarih
Templates for Picture Album Creation Diğer Grafik Paylaşımları 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş