Malazgirt İlköğretim Okulu Seyhan Adana

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Malazgirt İlköğretim Okulu Seyhan Adana konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Malazgirt İlköğretim Okulu Seyhan Adana


  [​IMG]


  TARİHÇE


  Malazgirt İlköğretim Okulu 1974-1975 eğitim-öğretim yılında Sadıka Sabancı İlkokulu binasında eğitime başlamış, 23 Nisan 1975�e Devrim İlkokulu olarak Fevzipaşa mahallesindeki kendi binasında hizmet vermeye devam etmiştir. 1980 yılında ise okulumuzun ismi Malazgirt İlkokulu olarak değişmiştir. Okulumuz hâlihazırda 3 hizmet binası ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Okulumuzda 33 derslik, iş eğitimi atölyesi, resim atölyesi, bilgisayar laboratuarı, kütüphane, çok amaçlı salon, rehberlik servisi, spor odası, öğretmenler odası, öğretmen çalışma odası ve 6 tane idari ofis yer almaktadır. Okulumuzda okul öncesi eğitim veren bir derslik bulunmaktadır. İkinci kademede derslik sistemi uygulaması yapılmaktadır. Ayrıca okulumuzun tüm birimlerinde Internet bağlantısı olup, tüm öğretmenler ve öğrencilerin hizmetine açılmıştır.
  Okulumuzda ikili eğitim uygulanmaktadır. Okulumuzun öğrenci mevcudu 2252 olup, bu öğrenci sayısı karşısında okul bahçesi yetersiz kalmaktadır. Müfredat Laboratuar Okulu kapsamında olmasından dolayı sınıf mevcutları en fazla 40 kişi ile sınırlıdır. Okulumuzun çevresinde başka İlköğretim okulları da bulunmaktadır.
  Okulumuzda idareci, öğretmen ve yardımcı hizmetler personeli dahil 78 (+2sözleşmeli) personel bulunmaktadır. Bunlar; 1 müdür, 4 müdür yardımcısı olmak üzere 5 idareci, 71 öğretmen ve 2 yardımcı hizmetler personeli olarak sınıflanabilirler. Personelin yarıdan fazlasının hizmet süresi 10 yılın altındadır. Bu açıdan bakıldığında okulumuzun çok genç ve dinamik bir kadroya sahip olduğu görülmektedir.
  Okulumuzun (kalabalık olmasından dolayı) öğretmenleri arasında mesleki ve kişisel dayanışma bütünlüğünü sağlamak için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Okulumuzun bünyesinde bulunan personelin katılımıyla çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Okulumuzun rehberlik servisi gerekli çalışmaları yapmaktadır.
  Okulumuzun yıllık telefon ücretleri, kırtasiye malzemeleri, bakım ve onarım (bilgisayar, baskı makinesi, fotokopi dahil ) masrafları 30 milyar TL. olup; bu giderler okul imkanları ile karşılanmaya çalışılmaktadır. Okulumuza ait elektrik, su ve yakacak masraflarını M.E.B. tarafından karşılamaktadır. Fakat okulumuz bakanlığın sağladığı destek hizmetlerinden yeterince yararlanamamaktadır. (araç gereç, ödenek yetersizliği v.b. )
  Okulumuzun LGS sınavlarındaki başarı düzeyi çok düşük düzeyde kalmıştır. LGSde aldıkları puanlara göre Türkçe ve Fen Bilgisi derslerinde başarı ortalaması düşüktür. 2003- 2004 eğitim- öğretim yılında başarı düzeyini yükseltmek ve LGS sınavlarında başarıyı artırmak için Türkçe, Fen Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler derslerinden hafta içinde yetiştirme kursları verilmiştir.2003-2004 öğretim yılında %6 olan bu başarıyı yükseltmek için OGYE gerekli çalışmaları yapmaktadır.2004-2005 öğretim yılında bu oran (OKS)%21 olarak gerçekleşmiştir.
  Okulumuz şehir merkezine yakın sayılabilecek bir mesafededir. Okulumuzun çevresinde tüp gaz bayii, marangoz atölyeleri, küçük marketler, kırtasiye, fırın, seyyar satıcılar ve 2-3 katı aşmayan evler yer almaktadır. Okul çevresinde yoğun bir taşıt trafiği yoktur.
  Okulumuzun sosyo-ekonomik profili düşük grupta sayılabilir. Veli profilimiz; işçi, esnaf, serbest meslek olarak sınıflandırılabilir.Öğrencilerimizin okul ihtiyaçları ile ilgili problemleri vardır. ( kılık- kıyafet, kırtasiye b. ) Velilerimiz; çocuklarımızın eğitim- öğretimi ile yeterince ilgilendiklerini söyleyemeyiz. Velilerin okula olan ilgileri de yeterli değildir. Bunu da veli toplantılarına katılma oranının düşük olmasından anlayabiliriz.
  Okulumuzun imkanları dahilinde çeşitli sportif ve sosyal faaliyetler düzenlenmektedir. Bu çerçevede okulumuzda bir basketbol takımı, bir futbol takımı ve okul korosu çalışmaları yapılmaktadır.Futbol takımımız 2005/2006 öğretim yılında Adana 3.olmuştur. Ancak bu durum yeterli düzeyde değildir. Okulda öğrencilerin sportif ihtiyaçlarını giderecek bir spor salonu bulunmamaktadır.
  Disiplin kurallarına uymayan öğrencilerimiz görülmekle beraber geçen yıllara oranla azalma kaydetmektedir. Devamsızlık oranları % 2'yi geçmemektedir.

  Malazgirt İlköğretim Okulu Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADANA / SEYHAN

  Adı: MALAZGİRT İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Bariş Mah.53 Sok.No:29

  Telefon Numarası: 3224213773

  Faks Numarası: 3224210435

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi: http://okulweb.meb.gov.tr/01/01/338427/  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Eylül 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Malazgirt İlköğretim Okulu Forum Tarih
Malazgirt İlköğretim Okulu Bilgileri Sincan Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Aralık 2011
Malazgirt İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Ağustos 2010
Malazgirt İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Malazgirt İlköğretim Okulu İstanbul Bağcılar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
TOKİ Malazgirt İlköğretim Okulu Altndağ Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş