Makyajda yeni trend ''Alacakaranlık vampirleri''

'Güzellik & Bakım' forumunda KaRDeLeN tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Makyajda yeni trend ''Alacakaranlık vampirleri'' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu yeni ve sürükleyici güzelliktrendi; gizem arzu ve şehvet içeriyor.
  'Alacakaranlık' ve 'Yeni Ay' filmleriyle yeniden başlayan 'vampir' modası sezon makyajında da kendini göstermeye başladı. Bu yeni ve sürükleyici güzellik trendi; gizem arzu ve şehvet içeriyor.
  Gizemli güçler bu kış bizi etkisi altına alıyor. Alacakaranlık efsanesi 'New Moon-Yeni Ay' adlı filmde ve 'Vampire Diaries-Vampir Günlükleri' 'True Blood' gibi dizilerde boy gösteren seksi vampirler kurbanlarını baştan çıkarırken biz de onlardan gözlerimizi alamaz olduk. Peki bu dünyadaki karakterleri neden etkileyici buluyoruz? Aklımızdan bir an bile çıkaramadığımız güzellikleri elbette bizi büyüleyen özelliklerinin başında geliyor. Güzellikte bu tarz dramatik ve çarpıcı bir etki bırakabilmenin anahtarı ise hem masum hem de cazibeli bir görünüm yaratmaktan geçiyor. Tanıdığınız herkesi büyülemek için gerekli olan pratik makyaj adımlarını Cosmopolitan dergisi derledi.
  Ay ışığında aydınlanmış bir ten
  *
  Vampir dramalarında cilt rengi ilk göze çarpan noktadır. Ayrıca ölümsüz bir güzellik yaratmak için de gereklidir.
  Kusursuz ve elmas yüzeyi kadar pürüzsüz bir ten istiyorsanız cildinizde bulunan kızarıklıkların üzerine kapatıcı uygulayarak işe başlayabilirsiniz. Ardından ten renginizin bir ton açığı ve hafif formüle sahip bir fondöten sürün. Bu rengi kolayca tespit etmek için genelde güneşe pek maruz kalmayan bileklerin iç kısmını örnek alabilirsiniz. Ardından sim içeren bir toz pudra ile fondötenin üzerinden geçin. Allık veya bronzlaştırıcı pudra uygulamayın. Böylelikle ten renginiz her bölgede aynı tona sahip olacaktır. Bu da o fantastik ve gizemli efekti daha da göz önüne çıkaracaktır.
  Çarpıcı gözler
  *
  Duygular en iyi gözlerle ifade edilir; fantastik dizi ve filmlerdeki karakterlerin aynı anda hem masum hem tehlikeli olan bakışlarını düşünün...
  Karanlık dünyanın seksi yanını temsil eden o buğulu gözleri yaratmanın iki kolay yolu bulunuyor. İlki; ışığı yansıtan mavi veya yeşil renkli metalik göz farları kullanmak. Antropolog David Givens metalik farların içinde bulunan simlerin gözlere hareket efekti kattığını bu nedenle de insanların ilgisini direkt üzerine çektiğini belirtiyor. Bir diğer yol ise; gözlerin etrafını parlak gri göz farıyla çepeçevre sardıktan sonra koyu renkli göz kalemini hem içine hem de dışına uygulamak. Böylelikle karşınızdaki kişilerde daha tehlikeli ve yoğun bir etki bırakacaksınız.
  Isırılmış dudaklar
  *
  Dolgun ve parlak kırmızı dudaklar her zaman baştan çıkarıcıdır.
  Mat ve kan kırmızısı bir ruju dudaklarınızın orta kısmına uygulayın ve sonra parmaklarınızla yayarak hatlarınızı ortaya çıkarın. Bunu yaparken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Aksi takdirde yüzünüzün o porselen etkisini bozabilirsiniz. Sanki biri gerçekten dişlerini dudaklarınıza geçirmiş gibi görünmeli!
  Dağınık saçlar
  *
  Rüzgarda dağılmış gibi duran vahşi görünümlü saçlarla çok seksi olacaksınız.
  Nemli saçlarınıza krem şekillendirici uygulayın. Saçlarınız kuruduktan sonra orta büyüklükteki bir maşa ucu ile tutamlarınızı parça parça kıvırın. Bu tutamları farklı yönlere doğru sarmaya dikkat edin. Böylelikle saçınız sürekli hareket ettiğiniz için dağılmış etkisini yaratabilirsiniz. Dalgalar yumuşak ve romantiktir ancak hafif dağınık olmaları onlara bilinmezlik öğesini katar. Bu da oldukça cazibeli ve gizemli bir görünümdür. Parmaklarınızla saçlarınızı hafifçe karıştırarak omuzlarınıza düşen buklelerin sayısını artırabilirsiniz.
  Metalik mavi
  Buğulu gözler için göz kapaklarınıza açık renkli metalik göz farı uygulayın. Bu rengi daha da parlak göstermek için farı kaşlarınıza varıncaya kadar yayın. Aynı farı göz altına bir çizgi biçiminde uygulayarak gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Siyah bir maskara ile gözleriniz artık dış dünyaya hazır demektir...
  Aydınlık gri
  Çarpıcı gözler için koyu tonlara sahip bir göz farı sürün. Kirpik diplerinizden başlayarak göz kapaklarınızın 1.5 santimetre üzerine gelecek biçimde yayın. Ardından kirpik diplerinize uzun süre dayanıklı bir göz kalemi uygulayın. Dumansı bir etki yaratmak için göz kenarlarınızda bulunan rengi hafifçe dağıtın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Makyajda yeni trend Forum Tarih
Makyajda Yapılan Temel Hatalar! Güzellik & Bakım 23 Mart 2010
Makyajda Sihirbazlık Numaraları - Ayşenur Yazıcı Kitap, Resim ve Dergi 4 Mart 2010
Makyajda maskaraya gerek kalmıycak Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010
2010 makyajda flormar etkisi Güzellik & Bakım 21 Ocak 2010
Makyajda Mineral Dönem Güzellik & Bakım 17 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş