Makyajda allık sürme teknikleri

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Makyajda allık sürme teknikleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Yüzünüze renk katmak için allıktan daha iyi bir yöntem yoktur. Ten renginize uygun allığı seçer ve doğru uygularsanız yüzünüze istediğiniz şekli verebilirsiniz…
  Yüz tipinize uygun allık sürme teknikleriyle büyük burnunuzu küçük geniş yüzünüzü dar elmacık kemiklerinizi çıkık gösterebilirsiniz. Aşağıdaki çizimlere bakarak kendi yüz şeklinizin hangisi olduğunu öğrenebilir ve allığı nasıl doğru bir şekilde uygulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz…

  Yuvarlak
  Hatlarınızın ince ve uzun görünmesi için allığı yanaklarınızın tam üstüne uygulayın. Fırçayla ‘C’ harfi çiziyor gibi yapın. Allığı saç diplerinize doğru uzatmayı da ihmal etmeyin. Çenenize de hafifçe allık sürebilirsiniz.
  Uzun
  Allığı sadece yanaklarınızın üzerine uygulayın. Böylece yüzünüzün uzunluğunu dengelersiniz. Ancak yüzünüzdeki makyaj keskin olmamalı. Bu yüzden allığı yumuşak hareketlerle dağıtmayı deneyin.

  Oval
  Oval yüzlerde alın çeneden daha geniştir. Ayrıca elmacık kemikleri daha baskın ve çene ovaldir. Bu tip yüze sahipseniz allığı kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayın. Böylece elmacık kemikleriniz çok belirgin hale gelecektir.
  Üçgen ya da kalp
  Allığınızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru sürün. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru hafifçe allık sürerseniz geniş olan alnınız yüzünüzün diğer kısımlarıyla dengelenir.
  Köşeli
  Köşeli yüzlerde kareli yüzlerdekine benzer sert ve açılı bir ifade vardır. Yüze daha derin ve yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekir. Allık elmacık kemiği üzerine yuvarlak olarak sürülür.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Makyajda allık sürme Forum Tarih
Makyajda doğallık naturellik Güzellik & Bakım 19 Aralık 2009
Makyajda Yapılan Temel Hatalar! Güzellik & Bakım 23 Mart 2010
Makyajda Sihirbazlık Numaraları - Ayşenur Yazıcı Kitap, Resim ve Dergi 4 Mart 2010
Makyajda maskaraya gerek kalmıycak Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010
2010 makyajda flormar etkisi Güzellik & Bakım 21 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş