Makyaj uzmanı Nur Toktay’dan makyaj dersleri…

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Makyaj uzmanı Nur Toktay’dan makyaj dersleri… konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Makyaj uzmanı Nur Toktay’dan makyaj dersleri…

  Göz şekline uygun bir göz makyajı ile çok etkileyici bakışlara sahip olabilir, gözlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Unutmayın, çarpıcı bakışlar doğru yapılan makyajla ortaya çıkar!

  [​IMG]
  Makyaj Uzmanı Nur Toktay, etkili bakışlara sahip olmanın ipuçlarını veriyor. Nur Toktay, göz şekline göre farklı uygulamalar yapılması gerektiğini belirterek, makyaj uzmanlarının tercihi Max Factor ile farklı göz şekiller için farklı uygulamalar tavsiye ediyor.

  Gözleriniz Küçükse
  Eğer küçük gözlere sahipseniz, yapacağınız doğru makyaj ile gözlerinizi olduğundan büyük gösterip, yüzünüzdeki orantısını da arttırabilirsiniz. Bunun için Nur Toktay, göze baz makyajı yaptıktan sonra Max Factor Colour Perfection Far’ın açık rengini, göz kapağınıza uygulamanızı öneriyor. Aynı renk farı gözün alt kısmına, göz pınarına kadar uyguladıktan sonra koyu renk tonunu kullanarak kaşa paralel gelecek şekilde gölgelendirme yapın.

  Kirpik diplerine Max Factor Göz Kalemi uygulamasının ardından, gözün altına uygulayacağınız gölgeyi, mutlaka gözün yarısında bitirmelisiniz. Tamamen gölgelendirilmesi halinde göz daha küçük görünecektir. Açık renkler hacim kazandıracağı için göz içine uygulanacak kalem rengi olarak beyaz tercih edilmeli diyen Nur Toktay’ın maskara olarak önerisi ise Max Factor False Lash Effect Maskara’nın siyah/kahverengi tonu... Max Factor’ün yeni False Lash Effect Maskara’sıyla kirpiklerinize iki kat hacim kazandırabilir, gözlerinizde takma kirpiklerin çarpıcı etkisini elde edebilirsiniz.

  Gözleriniz Yuvarlaksa

  Yuvarlak gözde önemli olan gözü en ideal göz şekli olan badem göz şekline yaklaştırmak. Bunun için de Nur Toktay, yuvarlak gözlerde gölgelendirmenin, gözün dış kısmına doğru yapılmasını öneriyor. Bazın ardından; Max Factor Colour Perfection Far’ın açık bir tonunu uyguladıktan sonra gözün çukur kısmına, koyu renk tonunu, kaşa paralel gelecek şekilde uzatın. Kaş ve gözün orta kısmına kadar gölgelendirme yapın. Buradaki en önemli nokta, gölgelendirmeyi çok fazla kaş altına getirmemek…

  Yuvarlak gözlerde far, gözaltına gözün yarısına gelecek şekilde uygulanmalı diyen Nur Toktay, “Aksi halde tamamı gölgelendirilirse gözün yuvarlak şekli daha da belirgin hale gelir” diyor. Gözün yuvarlaklığını azaltacağı için göz içine mutlaka siyah renk kullanılmalı diyen Nur Toktay’ın tercihi ise Max Factor Glide & Define Eyeliner. Daha sonra kirpiklerinize arzu ettiğiniz şekilde Max Factor False Lash Effect Maskara uygulayabilirsiniz.

  Gözleriniz Birbirine Yakınsa
  Gözler birbirine çok yakın görünüyorsa bu noktada kaşlar da kontrol edilmeli. Nur Toktay, “Gözlerin mesafesi birbirine çok yakın ise kaşlardaki fazlalıklar mutlaka alınmalı, kaşlar birbirine çok yakın ise bu durum gözlerin de yakın görünmesine sebep olur” diyor. Toktay, gözün üzerine baz makyaj ve açık far uygulamasının ardından, birbirine yakın gözlerde Max Factor Colour Perfection Far’ın koyu renginin uygulamasını; gözün dış kısmına ise açık renginin uygulanmasını tavsiye ediyor.

  Max Factor Glide&Define Eyeliner ya da Max Factor Kohl Göz Kalemi, gözün iç kısmına kadar uygulanmayıp yarım kalacak şekilde dışarıya doğru uzatılarak sürülmeli. Kirpikleri yana doğru açmak için, Max Factor False Lash Effect Maskara’yı yana doğru sürmemiz en iyi yöntem.

  Gözleriniz Birbirinden Uzaksa

  Birbirinden uzak görünümlü göz yapısında uygulamaların, gözü birbirine yakınlaştıracak şekilde yapılmasını tavsiye eden Nur Toktay, baz makyaj yapıldıktan sonra Max Factor Earth Spirits Far ile yapılacak gölgelendirmenin, her zamankinin aksine iç kısımlardan başlayarak yapılmasını öneriyor. Kirpik diplerine sürülen Max Factor Siyah Göz Kalemi, gözün iç kısmında yumuşak geçişli ve kalın hat oluşturacak şekilde uygulanmalı; koyu gölge, gözün dışına doğru hafifletilerek bitirilmeli ve kaş altı aydınlık olmalı. Maskaranın açık tonlarda seçilmesi ise en doğru tercih, bunun için Max Factor False Lash Effect Maskara’nın siyah/kahverengi tonuyla kirpiklerinize dolgunluk ve uzunluk verebilirsiniz.

  Göz Kapaklarınız Şişse
  Nur Toktay “Parlak renkler ışığı tutar ve gözün olduğundan daha da şiş görünmesine neden olur. Bu sebeple, mat renkli bir far tercih edilmelidir” diyor. Yapılan baz makyajdan sonra seçilecek Max Factor Earth Spirits Far, mutlaka açık renk ve mat olmalı ve yapılacak gölge ise gözün kaş ve kirpik arasındaki orta bölüme kadar sürülmeli.
  Bu tip göz yapısında da gölgelendirme, kenarlarda olacak şekilde uygulanmalı. Gözün alt kısmına ise istenirse koyu renk far ile gölgelendirme yapabilirsiniz.

  Göz Kapaklarınız Darsa
  Bu tip bir göz yapısında makyaja uygun geniş bir alan olmadığı için yapılacak en iyi şey çok fazla renk ve gölgeden uzak durmak. Bunun için Nur Toktay Max Factor Earth Spirits Far’ın mat tonlarını tavsiye ediyor. Kirpik dipleri ise Max Factor Colour Perfection Eyeliner ile çok ince bir şekilde belirginleştirilmeli.



  Göz makyajı için:
  Max Factor False Lash Effect Maskara - 39.90 TL
  Max Factor Colour Perfection Far - 32.90 TL
  Max Factor Earth Spirits Far- 29.90 TL
  Max Factor Kohl Pencil Göz Kalemi - 19.90 TL
  Max Factor Glide&Define Sıvı Eyeliner - 29.90 TL
  Max Factor Colour Perfection Eyeliner – 21.90 TL

  Baz Makyaj için:

  Max Factor Natural Minerals Fondöten - 49.90 TL
  Max Factor Mastertouch Kapatıcı - 29.90 TL
   

 2. sweet_boy

  sweet_boy Üye

  kadınlarında işi zor bea
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Makyaj uzmanı Toktay’dan Forum Tarih
Max Factor makyaj uzmanı Nur Toktay'dan 2009 ilkbahar yaz makyaj trendleri.. Güzellik & Bakım 12 Nisan 2009
Max Factor makyaj uzmanından yaz trendleri Güzellik & Bakım 6 Nisan 2009
Başarısı Kanıtlanmış Makyaj Sırları Ünlü Makyözlerden Güzellik & Bakım 24 Ocak 2017
Doğal Makyaj Tavsiyeleri,Doğal Makyaj Önerileri Güzellik & Bakım 2 Aralık 2012
Makyaj Cilde Zarar Verir mi? Güzellik & Bakım 10 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş