Makyaj Malzemeleri - Rimel

'Güzellik & Bakım' forumunda UquR tarafından 23 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Makyaj Malzemeleri - Rimel konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Makyaj Malzemeleri - Rimel
  Rimel, bakışlarınıza yoğunluk, anlam ve güç kazandırır. Yorgun görünümü bir anda yok eder, canlılık verir. Seçtiğiniz rimelin özelliğine göre, kirpiklerinizi uzatabilir, kıvırabilir ya da onlara hacim kazandırabilirsiniz. Seçim sizin!
  Rimelinizin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylelikle daha önceki kullanımlarınızdan kalmış olan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topçuklar oluşturmaz.Rimelin iyi tutması için kirpikleriniz temiz ve kuru olmalı. Eğer lens kullanıyorsanız, rimeli sürmeden önce lenslerinizi takmayı unutmayın .Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.Kirpiklerinizin kurumasını bekleyin, daha sonra ikinci katı uygulayın.Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız, fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Eğer uzun görünsünler istiyorsanız, fırçayı dik olarak tutup kirpikleri tek tek boyayın.[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#000080]Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT]

  Uygulama

  1

  Rimelin iyi tutması için kirpikleriniz temiz ve kuru olmalı. Eğer lens kullanıyorsanız, rimeli sürmeden önce lenslerinizi takmayı unutmayın.
  ........................................................
  2

  Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.
  ........................................................
  3

  Kirpiklerinizin kurumasını bekleyin, daha sonra ikinci katı uygulayın.
  ........................................................
  4

  Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız, fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Eğer uzun görünsünler istiyorsanız, fırçayı dik olarak tutup kirpikleri tek tek boyayın.
  ........................................................
  5

  Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.
  ........................................................


  Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız bir kaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin. Kirpikleriniz sıcaklarda akmasın!

  Sıcak havalarla birlikte nemin artması ve deniz mevsiminde olmamız, göz makyajının hızlı bir şekilde bozulmasına neden olabiliyor.  [​IMG]

  Makyaj uzmanlarının tercihi Max Factor’ün yeni Masterpiece Waterproof maskarası, Masterpiece maskaranın tüm özelliklerinin yanı sıra, suya dayanıklı formülü ile deniz, kum, güneş gibi yazın karşılaştığınız zorlu durumlarda yardımınıza koşuyor.

  Kendimizle ilgilenemediğimiz uzun saatler, yaptığımız yolculuklar, sıcak hava ve yağmur gibi günlük yaşamın zorlu şartları ve dış etkenlerden dolayı maskaralar
  göz çevresinde hoş görünmeyen izlere neden olabilir. Waterproof maskara, makyajınızdan emin olmaya ihtiyaç duyduğunuz anlar için ideal!

  Mükemmel fırçasıyla en ince kirpiklere kadar ulaşın!
  Max Factor Masterpiece Waterproof, fırça tasarımında yepyeni bir çığır açan özel dizayn “iFX” fırçasıyla, gözlerin
  ve dış köşelerindeki en ince ve kısa kirpikleri dahi ayırıyor, kökten uca tek tek boyayarak çerçeveliyor, belirginleştiriyor. Aynı zamanda kirpiklerde topaklaşma, dağılma, bulaşma gibi problemleri de ortadan kaldırıyor.

  Max Factor Masterpiece Waterproof maskara ile gözlerinizin güzelliği ortaya çıksın!
   

 2. UquR

  UquR Üye

  [FONT=Comic Sans MS,Georgia,Verdana]Kirpiklerin Ok Ok Eyle[/FONT]

  [FONT=Comic Sans MS,Georgia,Verdana][FONT=Comic Sans MS,Georgia,Verdana][​IMG]
  Maskaralar kesinlikle her kadının olmazsa olmazıdır. Makyaj çantalarının daimi elemanı, çantamız küçücük olsa bile her zaman onun için ayrı bir yer açılan biricik makyaj malzememiz maskaralar sayesinde gözlerimiz daha anlamlı, bakışlarımız baştan çıkaracak kadar çekici. Delip geçen bakışlar için kömür karası maskaralar mı, kirpiklerimizi uzatmak için hacim veren maskaralar mı yoksa bu yaz günlerinde suya dayanıklılığı önem taşıyan maskaralar mı? Ee maskara seçmek zor zanaat. O zaman gelin size biraz yardımcı olalım.
  [​IMG]
  Mevsim yaz. Sürekli havuzda, denizde suyla içiçeyiz. Ama yine de kirpiklerimiz maskaranın nimetlerinden yoksun kalsın istemiyoruz. Öyleyse bizim aradığımız suya dayanıklı bir maskara. İlacımız ise Maxfactor'den Masterpiece Waterproof maskara. Ürünü güzellik marketlerinden 27.90 ytl'ye satın alabilirsiniz.
  [​IMG]
  Yoksa dileğiniz, gözlerinizin karşınızdakini olabildiğince etkilemesi, kömür karası derinlik ile bakışlarınızın delip geçmesi mi? Evet diyenlerin tercihi Loreal'den Lash Architecte Carbon Gloss Maskara. Uzun süre kalıcı etkisi olan maskaranın fiyatı ise 29.99 ytl.
  [​IMG]
  Çoğumuzun başının belası ise yolda yürürken aynanın birinden gördüğümüz ya da bir arkadaşımızın "aa yanağında siyah birşey var demesiyle" irkildiğimiz akan ve bulaşan maskaralar. Sephora ise bu derdimizi sona erdiriyor. Lash Plumper Watreproof adını verdiği maskara sıcakta terleseniz bile akmıyor, bulaşmıyor. Maskarayı 17.90 ytl'ye satın alabilirsiniz.
  [/FONT]
  [/FONT]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Makyaj Malzemeleri Rimel Forum Tarih
Makyaj Sırları ve Makyaj Malzemeleri Güzellik & Bakım 9 Ocak 2011
Makyaj Malzemelerini Karıştırın! Güzellik & Bakım 18 Mart 2010
Makyaj malzemeleri - Makyaj Nasıl Yapılır Güzellik & Bakım 16 Şubat 2010
Sonbahar modasını yakalayan yepyeni makyaj malzemeleri Güzellik & Bakım 28 Eylül 2009
Makyaj Malzemeleri Güzellik & Bakım 16 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş