Makyajınıza sihirli değnek

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 9 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Makyajınıza sihirli değnek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rimel kullanmak makyajın son ve en etkili noktasıdır. Yani makyajı makyaj yapan tek şey rimeldir. Belki mantığınıza yatmayabilir ama gerçek bu! Başka bir tabirle; rimel sürmediğiniz zamanlarda kendinizi makyaj yapmış saymayın! Peki rimel neden bu kadar etkili? Çok çeşitli, çok yönlü ve her kirpik tipine hitap etmesinin yanı sıra tek başına kullanılsa dahi insanın komple makyaj yapmış gibi görünmesini sağlıyor. Yani rimellerin tek başına da, diğer makyaj ürünleriyle birlikte kullanılsa da, etkisi ve önemi çok büyük! Evet, rimeller makyajın olmazsa olmazı... Ama hangisini seçmek gerekiyor? Özellikle yeni sezonda sıkça kullanmamız gereken rimellerden hangisi size göre? Kirpikleri uzatanından hacim verene, su geçirmezinden kirpik kıvıranına kadar uzunlu kısalı, kalınlı inceli yüzlerce çeşidi mevcut!

  Kirpiklerinizi istediğiniz şekle sokacak rimeli ararken farklı özellikleri bir arada sunan modellere yönelebilirsiniz. Doğru olan, size uygun ürünü bulabilmek:

  Çift etkili rimeller

  Çift yönlü kullanıma müsait olan rimeller, kirpikleri daha uzun gösterir. Önden sürülen, beyaz renkteki güçlendirici kirpikleri beslerken, kalınlaştırır ve kirpikleri esas boyalı rimelin sürülmesine hazırlar.

  Hacim veren rimeller

  Hacim verme özellikli rimeller; kirpiklerin olduğundan iki kat daha hacimli görünmelerini sağlar. Özel formülleri ve tasarım harikası fırçaları sayesinde kirpikler dolgunlaştırır.

  Su geçirmez rimeller

  Su geçirmez rimeller sayesinde denize girebilir, yağmur altında yürüyebilir ya da yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Tabii sadece su değil ısı ve tere karşı da oldukça dirençli.

  Kirpik kıvıran rimeller

  Kirpikleri yukarıya doğru ok ok kıvıran ve çekik görünmesini sağlar. Hatta orijinalde uzun kirpikleri olanlar daha şanslı! Bu arada bu tip rimelleri kirpiklerin dibinden ucuna doğru sürmeniz gerektiğini unutmayın.

  RİMEL NASIL UYGULANIR?

  - Rimelin daha iyi görünmesi için kirpiklerinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Lens kullananlar, rimel sürmeden önce lenslerini takmalı.

  - Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.

  - İlk katı uyguladıktan sonra bir müddet bekleyip kirpiklerin kurumasını sağlayın. Daha sonra ikinci kata geçebilirsiniz.

  - Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız; fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Kirpiklerin uzun görünmesini isteyenler; fırçayı dik tutup kirpikleri tek tek boyayabilir.

  - Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.

  - Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız birkaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.

  RİMEL NASIL SEÇİLİR VE KULLANILIR?

  Makyajı bütünleyen rimellerinizi seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz...

  - Maskara alırken ürünün fırçasına dikkat etmek gerekir. Çok sık ya da çok ayrık fırçalar değil, orta mesafeli olanlar tercih edilmeli.

  - Nem oranının çok yüksek olduğu günlerde özellikle yaz aylarında waterproof, yani suya dayanıklı maskara tercih edin.

  - Maskaralar çabuk kurur. Dolayısıyla rimellerin en fazla üç aylık ömrü olduğunu unutmayın.

  - Kuruyan maskarayı yumuşatacağım diye içine su, aseton ya da badem yağı katmaya kalkmayın. Rimeli düzelteceğim diye daha da bozabilirsiniz. Hatta gözünüzün tahriş olmasına da neden olursunuz.

  - Doğal görünmek istiyorsanız, sadece üst kirpiklere rimel sürün. Alt kirpiklere sürülen rimel daha iddialı bir görüntü yaratır.

  - Değişikliğe gitmekten korkmayın! Artık piyasada sadece siyah ve kahverengi rimeller satılmıyor. Göz ve ten renginize uygun olarak mürdüm, lacivert, mavi, yeşil, mor ya da pembe rimel bile kullanabilirsiniz.

  - Rimelin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylece daha önceki kullanımlardan kalan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topaklaşmayacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Makyajınıza sihirli değnek Forum Tarih
3. sınıf Türkçe Sihirli Pasta cevapları Eğitim Bilgileri Dün 20:09
3. sınıf türkçe çalışma kitabı meb yayınları sayfa 10 11 12 13 14 Sihirli Sözler cevapları nelerdir Sorular ve Cevaplar Perşembe 20:29
Matematik Sihirli Kareler Bulmacaları Zeka Soruları ve Bilmeceler 21 Şubat 2012
Sihirli Annemin 7. Bölümünde Neler Olacak? Diğer Yerli Diziler 9 Haziran 2011
Sihirli Annem Edayı Kim Oynayacak Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 27 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş