Makat Kaşıntısını Tedavi Eden Şifalı Bitkiler

'Şifalı Bitkiler' forumunda DeMSaL tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Makat Kaşıntısını Tedavi Eden Şifalı Bitkiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  makat kaşıntısı tedavisi - makat kaşıntısına ne iyi gelir - makat kaşıntısına bitkisel çözüm  Tanımı: Sindirim borusunun dışarı açılan son ucunun ve kas halkasının kaşıntısıdır.

  Nedenleri: Bağırsak solucanları ve kurtları, hemoroid, dışkılamada anormallikler (sürekli kabızlık veya ishal), mayasıl, gerekli hijyen kurallarına uymamak gibi nedenler sayılabilir.

  Önerîlen Tedavi Biçimi:

  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer silme yemek kaşığı ebegümeci, söğüt yaprağı, sığırkuyruğu otu ve menekşe yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek daha önceden sabunlanarak temizlenmiş bölgeye pamukla bu karışımdan sürülür. Bu işlem kaşıntı geçene kadar devam ettirilir.

  * Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı sansabır ile iki çorba kaşığı içyağı veya margarin merhem haline gelinceye kadar karıştırılıp daha önceden sabunlanarak temizlenmiş bölgeye pamukla bu karışımdan sürülür. Bu işlem kaşıntı geçene kadar devam ettirilir.

  * Bir çorba kaşığı ılık zeytinyağı ile yine bir çorba kaşığı süzme bal iyice karışıtırılıp daha önceden sabunlanarak temizlenmiş bölgeye pamukla bu karışımdan sürülür. Bu işlem kaşıntı geçene kadar devam ettirilir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Makat Kaşıntısını Tedavi Forum Tarih
Makat Görmek Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 18 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş