Maitake Mantarı Faydaları

'Şifalı Bitkiler' forumunda KaRDeLeN tarafından 3 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Maitake Mantarı Faydaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Maitake Mantarı Faydaları


  [​IMG]


  Adını ‘dans eden mantar’ anlamına gelen Maitake den alan bu mantar Doğu tıbbında bağışıklık sistemi üzerine olan olumlu etkileriyle tanınır. Maitake mantarının (grifola frondosa) kansere yönelik güçlü bir etki gösterdiği ve yayılmayı engellediği belirtiliyor.

  Japon Ulusal Kanser Merkezi tarafından yapılan bir araştırmada kanserli hayvanlara maitake, reishi ve shiitake mantarlarının hülasaları verilmiş ve de hayvanların %80 ninde tümörler tamamıyla yok olmuş. Bu mantarlarda yer alan bileşimlerin NK hücrelerinin tümörle savaşma aktivitesini artırdığı belirtiliyor. Buradaki en güçlü etkininde maitake mantarından kaynaklandığı düşünülüyor.

  Maitake mantarının NK hücrelerinin tümör öldürme etkisini kuvvetlendirdiği ve diğer bağışıklık hücrelerinin, kansere ve çeşitli virüslere karşı savunmada yardımcı bir protein olan interleukin-1 üretimini artırdığı yine japon araştırmacıların tespitleri.

  D-fraksiyonu adı verilen maitake türünün tümörlerin büyümesini engellemeye karşı çok daha etkili olduğu belirtiliyor.

  Maitake özü, ağızdan alındığında bile güçlü bir antikanser aktivite göstermesi bu mantarın diğer mantar hülasalarına olan avantajı olarak belirtiliyor.

  Alıntı
   

Bu Sayfayı Paylaş