Mahsun'un Filmine Birileri Çok Kızacak

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda NeslisH tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Mahsun'un Filmine Birileri Çok Kızacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2007 çektiği Beyaz Melek filmi ile yaşlı insanların dramlarını gözler önüne sererek büyük takdir toplayan türkücü Mahsun Kırmızıgül'ün, Güneydoğu'daki terör sorunun farklı bir açıdan ele alan yeni filmi Güneşi Gördüm daha şimdiden çok tartışılacak.

  TERÖR SORUNUNA ÇOMAK SOKUYOR
  Çekimleri, İstanbul, Kars, Danimarka ve Norveç'te yapılan "Güneşi Gördüm" filminin fragmanı yayınlandı.

  12 Mart 2009'da vizyona girecek olan filmi yazan, yöneten ve başrollerinde oynayan Mahsun Kırmızıgül, 13 yaşında kuzeni ile evlenmiş olan bir kadın ve 6 çocuğunun hayat hikayesini beyaz perdeye yansıtıyor.

  Terör sorununa adeta çomak sokan Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filminde her türlü ayrımcılığı, adaletsizliğe karşı bir duruş sergileniyor...
  "Yaşadığımız yer dünyanın en güzel yeriydi ama cehenneme çevirdiler" diye başlayan fragmanında, biri terörist diğeri asker olan ve dağlarda kol gezen kardeşler, olası bir çatışmada karşı karşıya geldiklerinde ne yapacaklarını konuşuyorlar. Bu olay geçtiğimiz ay Diyarbakır Lice'de şehit düşen Er Fevzi Güngör ile 2007'den beri PKK'nın dağ kadrosunda olan kardeşinin ibretlik hikayesinin ortaya çıkması ile gerçek olmuştu.

  Askerle bölge halkı arasında geçen çarpıcı diyaloglarla birlikte, terörün bölgeyi nasıl bir baskı altına aldığını da gösteren Güneşi Gördüm'de, bir oğlu asker diğer oğlu dağda olan baba (Altan Erkekli) Cahit Sıtkı Tarancı'nın 'Memleket İsterim' şiirini okuyor.

  [​IMG]

  2 BİN FİGÜRAN DEV OYUNCULAR

  Yerli yabancı 2 binden fazla figüranın görev aldığı filmde Mahsun Kırmızıgül, tıpkı Beyaz Melek filminde olduğu usta oyuncularla çalışıyor.
  Filmde; Erol Günaydın, Altan Erkekli, Şerif Sezer, Ali Sürmeli, Nurseli İdiz, Cezmi Baskın, Cihat Tamer, Demet Evgar, Deniz Oral, Emre Kınay, Erol Demiröz, Hande Subaşı, Itır Esen, Sarp Apak, Kamil Sönmez, Macit Sonkan, Menderes Samancılar, Murat Ünalmış, Yiğit Özşener, Zafer Ergin gibi Türk sinemasi ile tiyatromuzun usta ve önemli oyuncuları rol alıyor...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mahsun'un Filmine Birileri Forum Tarih
Hür Adam Filmine 8 sinemadan AMBARGO Sinema Dünyasından Haberler 10 Ocak 2011
Türk bilim adamının ilk filmine Hollywood'dan büyük ilgi! Sinema Dünyasından Haberler 8 Mayıs 2010
İvedik 3 filmine ilk eleştiriler Sinema Dünyasından Haberler 12 Şubat 2010
Irak filmine büyük ödül Sinema Dünyasından Haberler 31 Ocak 2010
Hz. Muhammedin Filmine Destek Sinema Dünyasından Haberler 2 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş