Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Hakkında - Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Tarihçesi- Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Resimleri - Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu Tanıtım - Mahmat Şehit Murat Koç İlköğretim Okulu İletişim


  [​IMG]

  Okulumuz 1948 yılında öğretime açılmış olup şimdiki binaya 1986 yılında taşınmış halen aynı binada eğitim öğretime devam edilmektedir.

  OKULUMUZ Mahmat Kasabasının Bağlarbaşı Mahallesinde ve kasabanın merkezi bir konumundadır. Kasabanın Avanos İlçesine uzaklığı 25 km, Nevşehire uzaklığı 40 km ve Kayseriye uzaklığı ise 60 km dir. Kasabanın içinden Avanos-Kalaba-Kayseri karayolu geçer.

  Okulumuzda halen 1 müdür,2 müdür yardımcısı ve 9 öğretmen ile bir hizmetli görev yapmaktadır.
  Okulumuz 1948 yılında öğretime açılmış olup şimdiki binaya 1986 yılında taşınmış halen aynı binada eğitim öğretime devam edilmektedir.
  MİSYONUMUZ;
  yeni eğitim programları doğrultusunda öğrencilerimizin tam öğrenmelerini sağlamak,onların bilgiyi araştırıp bulan ve kullanabilen bireyler haline gelmesinde yardımcı olmak, becerilerini keşfedip onlara kendine güven ve üretken insanlar olmalarında yardımcı olmak ve 21.yüzyılda topluma uyumlu bireyler yetiştirmektir.
  Ayrıca yönetici,öğretmen,öğrenci ve velilerin barışık olduğu ve katılıma isteki olduğunda başarının artacağına inanıyoruz.
  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Ulu Önder Atatürkün çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye idealine ulaşmayı ilke edinen demokratik,laik,sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin bu temel değerlerine inanan ve temel değerlere saygılı öğrencileri yetiştirmeyi kendimize hedef edindik.
  VİZYONUMUZ ise;
  öğretmenlerimizin, yardımcı personellerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda çalışarak başarıyı arttıracağına inanır ve bu ortamı sağlamya çaılşırız.
  Öğrencilerimizin zekalarının gelişebilir özellikte ve öğrenmeye karşı istekli ve belirli bir öğrenme potansiyeline sahip olduğuna inanırız.
  Ezberlemek yerine araştırıp öğrenmenin önemli olduğuna inanır ve gerekli ortamı hazırlamaya gayret ederiz.
  Başarının ekip çalışması ile elde edileceğine inanır , teşvik ve ödüllendirme ile artacağını bilir ve özveriyle başarı için çalışırız.
  OKULUMUZ
  Mahmat Kasabasının Bağlarbaşı Mahallesinde ve kasabanın merkezi bir konumundadır.Kasabanın Avanos İlçesine uzaklığı 25 km ,Nevşehire uzaklığı 40 km ve Kayseriye uzaklığı ise 60 km dir.Kasabanın içinden Avanos-Kalaba-Kayseri karayolu geçer.Ulaşımla ilgili sorunu yoktur.Öğretmenlerimiz Avanos ilçesinde ikamet etmekte olup okulumuzun düzenli öğretmen servisi vardır. Okulumuzun bahçesinde iki katlı bir lojmanı vardır.Avanosta ise ev kiraları sobalı evlerde 100-250 YTL , kaloriferli evlerde ise 250-300YTL arasında değişmektedir.  [​IMG]

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: NEVŞEHİR / AVANOS
  Adı: MAHMAT ŞEHİT MURAT KOÇ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: MAHMAT KASABASI
  Telefon Numarası: 3845316029
  MAHMAT ŞEHİT MURAT KOÇ İLKÖĞRETİM OKULU
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mahmat Şehit Murat Forum Tarih
Mahmatlı Köyü Sungurlu Çorum Çorum Tanıtımı 5 Nisan 2010
Mahmatlar Köyü Eğirdir Isparta Isparta Tanıtımı 2 Nisan 2010
Şehitler Haftasıyla İlgili Şiirler Şiirler 22 Aralık 2013
Şehitler Günü Yazı Makaleler-Denemeler 9 Mart 2013
Çanakkale Şehitleriyle İlgili Şiirler Şiirler 21 Ocak 2013

Bu Sayfayı Paylaş