Mahkum Prenses Philippa Gregory

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Mahkum Prenses Philippa Gregory konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Aragonlu Katherine[​IMG] Katalonya'da doğdu. Anne ve babasının aileleri krallar ve savaşçılarla doluydu[​IMG] Aragonlu Katherine İspanyol İnfanta'ydı. O[​IMG] İspanyol Prenses'ti. Üç yaşındayken[​IMG] İngiltere Kralı VII. Henry'nin varisi ve oğlu[​IMG] Prens Arthur'la nişanlandı. Galler Prensesi olmak üzere yetiştirilen Katherine[​IMG] o uzak[​IMG] nemli ve soğuk ülaaai yönetmenin kaderi olduğunun farkındaydı.

  Müstakbel kayınpederi Katherine'in ülaaae gelişine büyük tepki gösterdiğinde[​IMG] genç prensesin hayata olan inancı sınanmıştı. Arthur daha ufacık bir çocuktu; yiyecekler bir tuhaf ve adetler de bir o kadar kabaydı. Katherine zamanla birinci Tudor hükümdarlığına alıştı ve Arthur'un karısı olarak sürdürdüğü hayat daha katlanılabilir bir hale geldi. Bu anlaşmalı evlilik beklenmedik bir şekilde narin ve tutkulu bir aşk yarattı.

  Fakat bu çalışkan genç adam öldüğünde[​IMG] Katherine kendi geleceğine yön vermek üzere yapayalnız kaldı. Ne olursa olsun kraliçe tacını giymeli ve kendi hanedanına hükmetmeliydi. Ama nasıl? Elbette Arthur'un eğlenceli ve şımarık erkek kardeşi Henry'yle evlenerek. Henry'nin hem babası hem de büyükannesi bu evliliğe tamamen karşıydı; Katherine'in gücü tartışılmaz ailesiyse yardımcı olacak gibi görünmüyordu. Ancak Katherine[​IMG] annesinin kızıydı ve damarlarında aynı savaşçı kan akıyordu. Amacına ulaşmak için ne gerekirse yapmaya hazırdı; bu uğurda hayatının en büyük yalanını söyleyip bu yalana sadık kalmak zorunda olsa bile.

  "Tarihi kurgu hiç bu kadar sürükleyici olmamıştı!"
  -Mail on Sunday

  Yazar:Philippa Gregory

  Sayfa Sayısı: 632
  Yayınevi: Artemis Yayınları
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mahkum Prenses Philippa Forum Tarih
Bir Mahkumiyetin Anatomisi Kitabı - Yunus Meral Kitap, Resim ve Dergi 21 Aralık 2011
Acı "Bizi Bir Yanlışa Mahkum Ettin" Şiirler 1 Eylül 2011
Murat İnce Gönül Mahkumu Albümü 2011 Albüm Tanıtımları 28 Mart 2011
Tarık Aziz İdama Mahkum Edildi Yurt Dışı Haberler 26 Ekim 2010
Mahkum Görmek Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 18 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş