Mahalli İdareler

'Meslekler Rehberi' forumunda NeslisH tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Mahalli İdareler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Programın Amacı: Mahalli idareler programının amacı, mahalli idareler, yani belediyeler, özel idareler gibi teşkilatların çeşitli bölümlerinde çalışacak ara elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Mahalli idareler programında halkla ilişkiler, yönetim bilimi, kamu yönetimi, kamu personel yönetimi, mahalli idareler, anayasa hukuku, idare hukuku, büro makineleri, büro uygulaması, mahalli idareler semineri uygulaması gibi dersler okutulmaktadır.

  Gereken Nitelikler: Bu programa girmek isteyen öğrenciler kendilerini halkla ilişkiler, yönetim bilimi, personel yönetimi konularında iyi yetiştirmelidirler. Ayrıca bu elemanlar kamu yönetimi konusunda bilgili, başka insanlarla işbirliği yapabilecek kadar uyumlu ve geçimli olmalıdırlar.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bu programdan mezun olanlara "Mahalli İdareler Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Bu ünvanı kazanmış kişiler meslek hayatlarında mahalli idarelerin üst yöneticilerinin en yakın yardımcıları olarak çalışırlar ve alınan kararları yürütürler.

  Çalışma Alanları: Bu programı bitirenler, genellikle belediyeler, valilikler ve bunlara bağlı kuruluşlarda görev alırlar. Ülkemizde bu alanda çalışacak yetişmiş elemana büyük ihtiyaç vardır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mahalli İdareler Forum Tarih
Mahalli İdareler Meslek Elemanlarının Meslekte Yükselmesi Hakkında Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011
Mahalli İdareler Meslek Elemanın Eğitimi Hakkında Bilgi Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011
Mahalli İdareler Meslek Elemanın Çalışma Ortamı Ve İş Bulma İmkanları Nedir Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011
Mahalli İdareler Meslek Elemanın Görevleri Nedir Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011
Mahalli İdareler Meslek Elemanı Ne Demektir Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş