Maddelerin Yapısal Modellerinin Bilinmesi Ne Gibi Faydalar Sağlar

'Eğitim Bilgileri' forumunda SeLeN tarafından 6 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Maddelerin Yapısal Modellerinin Bilinmesi Ne Gibi Faydalar Sağlar konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Maddelerin Yapısal Modellerinin Bilinmesi Ne Gibi Yararlar Sağlar

Maddenin yapısından yola çıkarak tanımını yapabilmemiz mümkündür. Maddenin yapı birimi olan atomların dizilişi kapsamında maddenin ne tür bir element olduğu saptanabilir. Maddelerin gelişiminde yeni icatlar ve teoriler kullanılır.

Tabiatta yüzlerce atom çeşidi bulunmaktadır. Bu atomlardan bir kaçı tepkimede bulunarak molekülleri ve bileşikleri meydana getirmektedir. Atomlar sayesinde bileşik ve molekülleri meydan gelmeseydi evrende yalnızca 100 tane değişik madde bulunacaktı. Ancak gerçek hayatta milyonlarca madde çeşidi bulunuyor. Pek çok molekül diğer moleküllerle tepkimeye girerek değişik madde haline gelirler. Bilim adamlarının atom ve molekül üzerinde çalışmaları çoğaldıkça, doğadaki nesneleri kavramak basitleşir.

Yükleniyor...