MacOS + Linux = Windows 7!

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 12 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  MacOS + Linux = Windows 7! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 7 ikisinin toplamı kadar.

  Windows 7'nin hızına yetişmek çok zor: Rakiplerini topluyor, çok yakında katlayabilir!

  Apple'ın yeni işletim sistemi olan Snow Leopard, Windows 7'den daha önce çıkmıştı. Teknik altyapı olarak oldukça güçlü özellikler sunan Snow Leopard'ın, Windows 7'ye olumsuz etki edip etmeyeceği tartışılıyordu. Hatta bir çok kaynak, Snow Leopard'ı Windows 7 katili olarak lanse etmişti.
  Aynı şekilde Linux dağıtımı olan Ubuntu'nun en son sürümü de kullanıcılarla buluştu. Bu da Windows 7'den sonra çıktı ve güçlü özellikler sundu. Yapılan tüm incelemelerde, yeni Ubuntu'nun bugüne dek yayınlanan en güçlü Linux sürümü olduğu fikrinde birleşiyordu. Kısacası her iki işletim sistemi de, Windows 7'nin hızını kesmeye aday olarak gösteriliyordu. Peki ama sonrasında neler oldu?

  Peki ama Windows 7 Linux ve MacOS'u nasıl ezdi?

  Şu sıralar iki işletim sistemi de Windows 7 karşısında ağır bir yenilgi yaşıyor. Windows 7'nin çıkışında gerçekleşen satışlar Vista'yı yüzde 234 ile katlarken Windows 7'nin pazar payı yüzde 2 oldu. Snow Leopard yüzde 1'in biraz üzerinde, Linux ise yüzde 1'in biraz altında kaldı. Sonuçta Windows 7 çıkar çıkmaz ikisinin toplamından fazla paya sahip olmayı başardı. Vista yüzde 19, Windows XP ise yüzde 70 pazar payına sahip. Bu rakamlar Kasım sonunda güncellenecek.
  Windows 7 hızla tırmanmasına karşın, çıkışa kadar geçen sürece Vista satışlarının bu beklenti sonucu düşmesiyle birlikte, Mac ve Linux biraz pazar payı kazanmayı başardılar. Binde 25'lik kazanç oldukça küçük ve Windows 7 trendi sürerse kalıcı olmayacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - MacOS Linux Windows Forum Tarih
Windows 7 MacOS'tan esinlendi mi? Windows 7 14 Kasım 2009
Jutoh (Linux) E Kitap Oluşturma Programı Linux işletim sistemi 1 Şubat 2011
Fotowall (Linux) Ücretsiz Resim Kolajları Oluşturma Programı Linux işletim sistemi 30 Aralık 2010
REAL Studio 2010 (Linux) Görsel Programlama Yapılabilecek Yazılım Linux işletim sistemi 5 Aralık 2010
Wing FTP Server (Linux) 3.7.2 İndir Linux işletim sistemi 28 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş