Macar Sebze Çorbası Tarifi Yapılışı

'İçecekler ve Çorbalar' forumunda SeLeN tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Macar Sebze Çorbası Tarifi Yapılışı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Macar Sebze Çorbası Tarifi - Macar Sebze Çorbası Yapılışı - Macar Sebze Çorbası Nasıl Yapılır - Macar Sebze Çorbası Pişirme Süresi  Bu çorba için, havucu daha fazla olarak birkaç (Macar maydanozu) denilen kökten «bir nevi baharlı köktür» ve kerevizden arzuya göre tedarik edilir. Güzel ayıklanır; yıkanır ve hepsi bir tencereye doğranır ve üstlerine su doldurulur. Konsome gibi, çok fazla kaynatılarak bütün sebzeler helme ve püre haline gelince sıkılıp posaları atılır.
  Elde edilen sebze suyuna, konsome mevcutsa üç fincan, değilse mevcut sebze suyunun üçte bir miktarı kadar sığır eti suyundan ilâve edip kaynarken şehriyeyi koymalı, tuzunu da atmalı ve şehriye çorbası gibi pişirilerek sofraya konmalıdır.

  Not: Infusion = haşlama yolu ile pişirilen bu çorbaya dahil fazla miktarda havucun sarılık, inkıbaz ve karaciğere faydaları vardır. Macar maydanozundaki münebbih bahar hassası; kerevizin kokusu ve romatizmaya karşı hayli şifa tesiri vardır. Bu sıhhi sebepten, bu çorbaya ayrı faydalı bir hususiyet ve ehemmiyet verilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Macar Sebze Çorbası Forum Tarih
Macaristan Ülkesinin Bayrağı Ülkeler Coğrafyası 19 Eylül 2012
2013 Macaristan Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 9 Ağustos 2012
Macaristan'ın Tarihi Hakkında Bilgi Ülke Kültürleri 28 Şubat 2012
Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 14 Şubat 2012
Macaristanın Yönetim Şekli Nasıldır? Ülke Kültürleri 7 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş