Mağara Görmek Rüya Tabiri

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Mağara Görmek Rüya Tabiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mağara Görmek

  İşsiz kimse için iş ve meslek edinmeye iş ve niyetini gizlemeye hasta ve hapis için kurtuluşa; Mağara uzun ömür ve bol hayırlara; insanın manen ve maddeten sığınacağı seyyid imama üstad ve mürşide baba ve ustaya eş ve dosta; korku hali bulunanlar iççin emniyete Mağara bazen gayret ve özene; bir iş yahut meselede yan çizmeye; dostlardan fayda ve nasibe Mağaraya girmek bazen güç ve makam sahibi birine hile yapmaya delalet eder.
  İnsanın rüyasında mağara görmesi hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı büyüklere ve üstatlara anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir.
  İnsanın rüyasında mağara görmesi hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere ve üstatlara yorumlanır. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa yorumlanır. Eğer rüyayı gören hasta tutukluysa bunlardan kurtulmasına yorumlanır.
  Kafanıza takılacak olan birtakım sorular aklınızı karıştıracak ve doğru karar almada zorlanacaksınız. İş hayatınız kötü durumda.
  Gizli esrarlı olaylar ve gelişmelerdir.
  Ibn-i Sirin'e göre; bir magaraya girdigini gören dünyadan göçer. Magara karanlik ise orada bulunmasi mezara isarettir. Girdigi magaradan hemen çiktigini gören çok zor bir ise baslar fakat sonunda kazançli çikar. Cabir'ül-Magribi'ye göre; magaraya girmek hapse girmekle tabir olunur. Bir rivayete göre gayet zor bir ise girmege delalet eder. Karanlik ve rutubetli bir magaraya girip sonra çiktigini gören siddetli bir hastaliga tutulur ama sonunda iyilesir. Bir seyini magarada unuttugunu gören para cezasi öder. Bir rivayete görede magara görmek dünyada bir mesken edinmege isarettir. Abdulgani Nablusi'ye göre; rüyada magara görmek korkaklar için emniyet verici yerdir. Düsmanindan kaçip bir magaraya sigindigini görmek düsmanindan kurtulacagina delalet eder. Rüyada magara görmek bir kadinla tabir olunur. Bir magaraya girerek orada yatip istirahat ettigini gören bir kadinla evlenir. Veya öyle bir kadindan fayda ve menfaat görür. Karanlik bir magaraya girip korkarak hemen disariya çiktigini gören kendi eliyle selametini terk eder. Bazilari magara görmeyi dostlarindan yardim görmek ve arkadaslik ile tabir ederler. Dagda bir magaraya girdigini gören büyük bir kimseye hile ile kötülük eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada magara görmek insanin siginacagi kimsesine isarettir. Bazen magara görmek islerini gizlemek arzusunda bulunan kimse için islerini gizlemesine isarettir. Magara bosta kalmis adam için vazife almaga ve sikintilardan kurtulmaya isarettir. Eger rüya sahibi hasta veya hapis ise bunlardan hepsinden kurtulur. Bazen de magara görmek "Ashab-i Kehf" in meshur kissasina binaen rüya sahibinin ömrünün uzunluguna ve hayrinin çokluguna isarettir. Rüyada görülen magara korku halinde bulunan kimse için emniyettir. Bundan dolayi düsmanindan kaçtigini ve bir magaraya girdigini gören kimse; düsmanindan emin olur. Magara bir seye gayret ve ihtimam göstermeye isarettir. Magarayi görmek bir seyden sapmaya ve yan çizmeye de isarettir. Bazen de magara Ebubekir Siddik (R.A.)'in Hz. Peygamberle (S.A.V.) beraber vukubulan maruf kissaya kiyasen dostlardan bir nasibe erismeye isarettir. Rüyada bir magaraya girdigini gören kimse bir kimseye hile yapar. Rüyada magara görmek sikintidan kurtulmaya ve refaha kavusmaya isarettir.
  Bu rüyalar bilinmeyen gizli esrarlı olaylar olarak yorumlanır. Karanlık bir mağaraya giren bir insan gizli bir şey duyacak bu yüzden sıkılacak hatta pişman olacaktır. Mağaraya uzaktan bakan bir insan öğrenmek istediği sırrı asla öğrenemeyecektir.
  Rüyada karanlık rutubetli bir mağara görmek; mezara sıkıntıya bir mağaraya girip hemen çıkmak; içine düşülen kötü durumdan kurtulmaya geniş bir mağaraya girdiğini görmek; düşmanlarınızı alt edip rahatlayacağınıza işarettir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mağara Görmek Rüya Forum Tarih
Tarih öncesi insanlar,anlatmak istediklerini neden mağara duvarlarına çizmiştir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Karain Mağarası Nerededir Karain Mağarası Hakkında Kısaca Bilgi Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 14 Ağustos 2013
Buz Mağaraları Resimleri Doğa Manzara Resimleri 31 Temmuz 2013
Türkiyenin En Büyük Mağaraları - Ülkemizin En Büyük Mağaraları Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 31 Temmuz 2013
Peygamberimize İlk Vahyin Geldiği Mağara Hangisidir? Peygamber Efendimiz (S.A.V) 18 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş