Mıchelle Obama Analizi

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Mıchelle Obama Analizi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mıchelle Obama Analizi

  Washington Post Gazetesi, ABD Başkanı Barack Obama'nın Eşi Michelle Obama'nın "Başbayan" Olmaktan Çok "Rock Yıldızı" İzlenimini Verdiğini İleri Sürdü.

  Washington Post gazetesi, ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama'nın "başbayan" olmaktan çok "rock yıldızı" izlenimini verdiğini ileri sürdü.

  Gazetede Robin Givhan tarafından kaleme alınan yazıda, 2009 yılında tek bir konuya odaklanmak yerine birçok konuya eğilen ama hiç birinin "savunucusu" olmayan, "başbayan" olmaktan çok "rock yıldızı" izlenimini veren Michelle Obama'nın, bu yıl enerjisini diğer konulardan çok "lider" olma üzerine toplayacağı ve çocukluk çağı obezitesi konusuna odaklanacağı belirtildi.

  Givhan'ın yazısında, Michelle Obama'nın 2009 yılı değerlendirilerek, 2010 yılına dair beklentiler anlatıldı.

  Başbayan Obama'nın geçen yıl sağlık reformu, sağlıklı beslenme, gönüllülük, sanat eğitimi, asker ailelerinin desteklenmesi ve kadın eşitliğinin de aralarında olduğu 100'den fazla etkinliğe ev sahipliği yaptığı ve Beyaz Saray'ı sanatsal etkinliklerin kutlandığı bir mekana dönüştürdüğü hatırlatıldı.

  Beyaz Saray'ın kapılarını çok sayıda vatandaşa açan Obama'nın bu davranışıyla "güler yüzlü bir ev sahibi" olduğunu kanıtladığı ifade edilen yazıda, başbayanın okul ziyareti ve rehber programları açıklamasıyla da "yeni topluluğuyla kısa zamanda bağlantı kurduğu" belirtildi.

  Ancak, takviminde çok sayıda teşekkür ziyareti, yuvarlak masa toplantısı, kurdele kesme töreni ve resepsiyon olmasına karşın Obama'nın etkinliklerinden yalnızca birkaçının "görüntü ve kutlama heyecanının ötesinde" yankı bulduğu vurgulanan yazıda, formalite şeklinde düzenlenen bu tür etkinliklerin Başbayanın verdiği mesajların etkinliğini de azalttığı ifade edildi.  -"BAŞBAYAN OLMAKTAN ÇOK, ROCK YILDIZI"-  Yazıda, Obama ailesinin etkinliklerine katılanların kendilerine değer verildiğini, dinlendiklerini ve özel olduklarını hissetmelerini sağladığını ama Michelle Obama'nın sağlık reformundan kadın-erkek eşitliğine uzanan konularda "kendisine inanmayan dinleyicileri" değiştirme girişiminde bulunmadığı ifade edildi.

  Michelle Obama'nın "başbayan" olmaktan çok "rock yıldızı" olduğu yönündeki izlenimin, dergilerin Obama'yı kapaklarına taşıması ve ona "Hollywood yıldızı" muamelesi yapmasıyla daha da güçlendiği belirtildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mıchelle Obama Analizi Forum Tarih
Michelle Obama Kimdir? Biyografisi Resimleri Biyografi & Otobiyografi 10 Aralık 2010
Michelle Ryan resimleri - Michelle Ryan fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 11 Temmuz 2010
Suları Nasıl Tükettik - Sandra Postel - Michelle Allsopp - Richard Page - Paul Johnst Kitap, Resim ve Dergi 6 Şubat 2010
Michelle Pfeiffer/Michelle Pfeiffer ın muhteşem resimleri Sanatçı-Ünlü Resimleri 12 Mayıs 2009
Michelle Branch'den ReSiMlEr Sanatçı-Ünlü Resimleri 7 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş