Müthiş Ve Korkunç Güzel-Libba Bray

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 11 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Müthiş Ve Korkunç Güzel-Libba Bray konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Kitabın Adı: Müthiş Ve Korkunç Güzel
  Tanımı: Müthiş Ve Korkunç Güzel Orjinal isim: A. Great and Terrible Beauty Libba Bray Artemis Yayınları / Roman Dizisi Sene 1895; 16 yaşındaki Gemma Doyle annesinin ölümünün ardından Hindistan'daki hayatını bırakıp gemiyle İngiltere'deki yatılı okul Spence'e taşınıyor. Yeni okulunda beklemediği soğuk bir ortamla karşılaşan, yapayalnız ve acılar içindeki Gemma, geleceği gören bir kız ve gizemli, genç bir Hintli tarafından takip ediliyor. Peşindeki delikanlı, Gemma'yı, gördüğü imgelere zihnini kapatması konusunda uyarıyor.

  Spence'in en güçlü kızlarıyla yakınlaştıkça doğaüstü olayları çekme gücünün farkına giderek daha çok varan Gemma, annesinin de geçmişte karanlık ve ebedi bir grupla ilişki içinde olduğunu keşfediyor. Kaderi onu bekliyor... Ancak Gemma bu kadere inanmakta güçlük çekiyor.
  504 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
   

 2. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Müthiş ve Korkunç Güzel - Libba Bray

  Kitabın künyesi
  Müthiş ve Korkunç Güzel
  Libba Bray

  Artemis Yayınları

  » Diğer
  » Edebiyat
  Şubat 2010, 504 sayfa, ISBN: 9786050058482


  Kitap hakkında

  Sene 1895; 16 yaşındaki Gemma Doyle annesinin ölümünün ardından Hindistan’daki hayatını bırakıp gemiyle İngiltere’deki yatılı okul Spence’e taşınıyor. Yeni okulunda beklemediği soğuk bir ortamla karşılaşan, yapayalnız ve acılar içindeki Gemma, geleceği gören bir kız ve gizemli, genç bir Hintli tarafından takip ediliyor. Peşindeki delikanlı, Gemma’yı, gördüğü imgelere zihnini kapatması konusunda uyarıyor.

  Spence’in en güçlü kızlarıyla yakınlaştıkça doğaüstü olayları çekme gücünün farkına giderek daha çok varan Gemma, annesinin de geçmişte karanlık ve ebedi bir grupla ilişki içinde olduğunu keşfediyor. Kaderi onu bekliyor…

  Ancak Gemma bu kadere inanmakta güçlük çekiyor.

  “İlk gençlik yılalrı gibi modern kavramlara da değinen, gotik bir roman; tutku ve dehşetle sarsıyor.” -Kirkus

  “Günümüz gençlerinin mutlaka keşfetmesi gereken, heyecan dolu ve düşünmeye iten bir roman.” – Voya

  Kitap kapağı


  [​IMG][​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş