Müthiş bir internet geliyor

'İnternet ve Network' forumunda Dine tarafından 7 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Müthiş bir internet geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2010'dan 2020'ye internetin gelişimi.

  10 yıl önce internetin bu kadar gelişeceğine kimse inanmazdı. Peki 10 yıl sonra 2020'de nasıl olacak

  40. Yılını geride bırakan internet, 2010 yılında nasıl değişiyor? İşte önümüzdeki 10 yılda interneti ve haliyle biz internet kullanıcılarını bekleyen değişim...
  1
  Günümüzde 1.7 milyar internet kullanıcısı var. 6.7 milyarlık dünya nüfusu içerisinde hala 5 milyar insan açıkta. Yapılan hesaplara göre 2020 yılında 5 milyar internet kullanıcısı olacak.
  2
  Gelişmekte olan ülkelerde internetin yaygınlaşmasıyla birlikte, internette daha fazla dil ve daha fazla bölgesel içerik olacak. Amerika ve İngilizce ağırlıklı internet kavramı değişecek.

  3
  İnternet sadece bilgisayarlar arası bir ağ olmaktan çoktan çıktı. CIA World Factbook 2009'a göre dünyada 575 milyon bilgisayar internete bağlı.
  Binalar, köprüler ve yollar da internete bağlanıyor. 2020 yılında bu tür uzaktan alıcıların sayısının, gerçek kullanıcıların sayısını geçmesi bekleniyor.
  4
  İnternetteki veri miktarı büyük bir artış gösterecek. Cisco'ya göre global internet trafiği 2012 yılında ayda 44 exabyte olacak. İnternetin ana noktaları internet servis sağlayıcılardan, içerik sağlayıcılara kayacak. RapidShare ve YouTube gibi hizmetler daha da önemli hale gelecek.

  5
  Mobil internet bağlantısı yaygınlaşacak. 2009'un ikinci çeyrek rakamlarında 257 milyon mobil abone var.
  3G, WiMAX gibi kablosuz bağlantı teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla birlikte internet giderek kablosuz bir hal alacak. 2014'te 2.5 milyar insanın kablosuz genişbant internet kullanması bekleniyor.
  6
  Uzmanlara göre bilgisayar hizmetleri yerel donanımdan bulut bilgi işlem sistemlerine kayacak.
  Bulut bilgi işlemin 2015'teki gelirinin 45.5 milyar dolar olması bekleniyor. Bu yüzden araştırmacılara internet bağlantı hızında yeniliklere imza atmaları konusunda teşvik veriliyor.

  7 Elektrik Faturası
  Dünyanın enerji sıkıntısı göz önüne alındığında internet çok fazla elektrik tüketilmesine sebep oluyor.
  Devamlı açık duran bilgisayarlar düşünüldüğünde, enerji verimliliği büyük önem kazanıyor. İnternetin elektrik kullanımı 2000-2006 arasında iki katına çıktı. Ancak enerji verimliliğinin ön plana çıkmasıyla birlikte internetin geleceği daha yeşil görünüyor.
  8 Sorun giderme
  İnternetteki güvenlik ve yönetim zayıflıklarına çözüm çabaları yoğunlaşıyor. Otomatik çözümler için büyük fonlar ayrılmış durumda ve çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Kendi kendini yeniden başlatan, sorunlarına tanı koyan, olayları takip ederek detaylı sonuçlara varabilen otomatik sistemler geleceğin internetinde anahtar rol oynuyor.

  9 Her yerden bağlantı
  Uzak bölgelerde kablosuz internet kullanmak zorunda kalan kullanıcılar da düşünülüyor. İnternet hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği için olası sorunlara ve uzak bölgelere çözüm geliştiriliyor.
  Her an internete bağlı çalışması gereken sistemlerin, gecikme ve geçici kesintilere karşı dayanıklı hale getirilmesine çalışıyor. Gezegenler arası çalışabilecek ve gecikmeyle de olsa uzaydan dünyadaki ağlara bağlanmayı mümkün kılacak protokoller üzerinde çalışılıyor.
  10 Hacker tehlikesi
  Elektrik altyapısının da online olmasıyla birlikte hackerlar daha tehlikeli hale gelecek. İnternet üzerinden terörist saldırılar artacak. Ama en büyük artış, yasadışı gelir elde etmek isteyen hackerların saldırılarında gerçekleşecek.
  Güvenli internet sitelerine giren kullanıcıları kaçırmak için yeni metotlar geliştiriliyor. Ancak internet standartları üzerinde çalışan araştırmacılar da buna karşı önlem alıyor.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekkürler:)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Müthiş internet geliyor Forum Tarih
İnternet Explorer Hataları ve Çözümleri Müthiş Arşiv İnternet Explorer hakkında herşey 28 Ağustos 2008
Müthiş aşk sözleri Aşk-Sevgi Nickleri 4 Haziran 2011
ABD'nin 1940'lardaki müthiş İstanbul planı nedir Tarihi Bilgiler 20 Şubat 2011
Mahmuthisar Köyü Hakkında Bilgi Mihalıçcık Eskişehir Eskişehir Tanıtımı 26 Ocak 2011
Mahmuthisar Köyü Hakkında Bilgi Ilgın Konya Konya Tanıtımı 23 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş