Müslüman ikizler servet kazandı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 13 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Müslüman ikizler servet kazandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İşyerinde haksızlığa uğrayan Müslüman ikizler 10 milyon sterlin tazminat kazandı. Ama orası İngiltere...

  İngiltere'nin başkenti Londra'daki bir borsa şirketi, işyerinde kendilerine karşı ırkçılık yapıldığını ve uyuşturucu kullanıldığını iddia eden iki çalışanına 10 milyon pound rekor tazminat ödeyecek.

  Daily Mail gazetesinin haberine göre, Müslüman ikiz kızkardeşler Samira ve Hanan Fariad (31), Tradition Securities and Futures adlı borsa şirketindeki üst düzey simsarların kokain kullandığı ve kendilerini dayanılmaz derecede ırkçı ve dini ayrımcılığa maruz bıraktıkları gibi 200'den fazla sansasyonel iddiada bulundu.

  Patronlarının işyerinde bu müessif hareketleri görmemezlikten geldiğinden şikayetçi olan ikizler, çalıştıkları şirket aleyhinde iş mahkemesinde dava açtı.

  Yılda 50 bin pound kazanan ikizler, şirkette çalıştıkları 2 yıl boyunca Yahudi müşterilerinin ellerinden alınarak gayri müslim simsarlara verildiğini ve hatta kızkardeşlerden biri büyük bir banka için çalışan bir müşterisinin, "aynı dili konuştukları ve aynı ırktan olduğu" için bir Yahudi meslektaşına devredildiğini iddia etti.

  Ancak davanın geçen hafta görülmesine başlanmasından birkaç gün sonra, merkezi Fransa'da bulunan ve çalışanlarının kimliklerini gizli tutmak için yüz binlerce pound harcayan şirket anlaşma yoluna gitti.

  Aslında 55 gün gibi rekor sürede tamamlanması beklenen davada şirketin, hakkındaki iddiaları reddetmesine rağmen, davadan saygınlığının zedeleneceği düşüncesiyle anlaşma yoluna gitmesi, 2006'da bu şirketten ayrılan Fas asıllı ikizlere 10 milyon pound kazandırmış oldu.

  Fransa'da Compagnie Financiere Tradition adıyla iş yapan şirketin, geçen yıl 770 milyon pound ciroyla dünyanın en büyük borsa şirketleri arasında yer aldığı kaydedildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Müslüman ikizler servet Forum Tarih
Müslüman bilim insanları hangi alanlarda bilime katkı yapmıştır kısaca Düşünürler-Filozoflar 7 Şubat 2017
Ramazan ayının Müslümanlar için önemi nedir? Ramazan ve Hikmeti 19 Şubat 2016
Müslümanların Uhud savaşını kaybetmesinin nedenleri kısaca Tarihi Bilgiler 3 Aralık 2015
Kuran'ı Kerim'in müslümanlar için önemi kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 6 Nisan 2014
Müslümanlar Hz Muhammed'i neden örnek almalı kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 8 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş